Przedpokój praktyczny

Przedpokój praktyczny

Funkcjonalne zagospodarowanie przedpokoju to prawdziwa sztuka, zwłaszcza jeśli przedpokój jest niewielki lub ma nietypowy kształt.

W przedpokoju zwykle przechowujemy dużo drobnych przedmiotów – ubrania, buty, sprzęt do sprzątania. Przydatna jest więc duża szafa, np. wnękowa z drzwiami przesuwnymi.

Po pierwsze funkcjonalność
W przedpokoju warto zaprojektować praktyczne schowków, które sprawią, że unikniemy bałaganu, a wszystkie rzeczy będą zawsze pod ręką. Najlepsza będzie szafa na kurtki, ubrania, buty czy drobne przedmioty tuż przy drzwiach wejściowych. Jeśli przedpokój jest za mały, można zdecydować się na wiszący, duży wieszak z półką i szufladami na dole – posłużą do przechowywania obuwia i akcesoriów do czyszczenia odzieży i obuwia. Obok może się też znaleźć stojak na parasole. 

Przedpokój praktyczny - zdjęcie 1 Przedpokój praktyczny - zdjęcie 2

Ważnym elementem w przedpokoju jest lustro. Powinno być duże, tak by można było w nim obejrzeć całą sylwetkę. Lustro warto umieścić w takim miejscu, aby powiększało optycznie przedpokój. Dobierając ramę miejmy świadomość, iż jest ozdobą wnętrza. Ciekawe rozwiązanie to  szafa z lustrzanymi  drzwiami. Jeśli pozwala na to metraż przedpokoju, można wstawić tu krzesło lub fotel, który ułatwi zakładanie obuwia. W przestronnym przedpokoju możemy  ustawić niewielką sofę. Usiąść można też na skrzyni z płaską klapą, w której będzie można przy okazji przechowywać różne przedmioty.

Przedpokój praktyczny - zdjęcie 3 Przedpokój praktyczny - zdjęcie 4

Kilka praktycznych rad:

  • Posadzka w przedpokoju powinna być trwała i odporna na zabrudzenia, dlatego najlepiej kłaść płytki ceramiczne lub kamienne. Jeżeli chcemy zastosować wykładzinę, wybieramy utwardzaną z poliamidu lub poliestru.
  • Przy wejściu warto położyć chodnik lub matę do butów.
  • W przedpokoju najlepsze jest równomierne oświetlenie od góry. Dodatkowo możemy kreować nastrój wnętrza oświetleniem dekoracyjnym.
  • Urządzając przedpokój, musimy pamiętać, że jest to przestrzeń, która ma służyć wszystkim domownikom.
  • Przedpokój to dobre miejsce na kącik do spania dla domowego zwierzaka, np. dla psa.
Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Monika Nowakowska

Zdjęcia: Komandor, Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także