Przeszycia mebli

Dwuigłowe, pojedyncze, proste lub fantazyjnie zaokrąglone – przeszycia na siedziskach, oparciach, podłokietnikach oraz bokach mebli wypoczynkowych stanowią ich wyszukaną ozdobę. Nie tylko dzielą i łączą elementy tkaniny czy skórzanej tapicerki mebla. Obok swej pragmatycznej funkcji pełnią także rolę efektownego elementu dekoracyjnego.

W kolekcjach firmy Meble Wajnert znajdziemy sofy, fotele, pufy i narożniki z przeszyciami tworzącymi subtelne i linearne wzory, w barwach kontrastujących z obiciami mebli oraz w odcieniach współgrających z kolorystyką tkanin i skór.

Przykładem kolekcji, w której dekoracyjne ściegi podkreślają klasyczny wygląd mebla, wskazując jednoznacznie na jego komfort jest zestaw sof i narożnika Acari. Dwuigłowe przeszycia w poprzek poduch oparciowych i wzdłuż boków mebla  współgrają ze stebnówką okalającą całą bryłę. Szczególnego charakteru kolekcji w obiciu z naturalnej skóry nadają szycia w kontrastowym kolorze.  

Kolekcja mebli Acari Przeszycia mebli - zdjęcie 2

Podobne zdobienie z linearnym przeszyciem w górnej części poduch oparciowych wykorzystano
w kolekcjach Davos i Ontario, z tą jednak różnicą, że wszystkie są wykonane stebnówką. Meble
o minimalistycznej stylistyce najlepiej wyglądają z przeszyciami w odcieniach współgrających z kolorystyką obicia. Fotele, sofy i narożniki z tych kolekcji to dobre rozwiązanie do modernistycznych wnętrz mieszkalnych i biurowych. 

Kolekcja mebli Ontario Kolekcja mebli Enso

W kolekcji Enso funkcję dekoracyjną pełni siedzisko ze szwami w formie kwadratów i designerskim pikowaniem, dzięki któremu prosty i chłodny mebel nabiera przytulnego charakteru. Kolekcja Enso, w której znajdziemy fotel i narożnik to również propozycja o nowoczesnej i oszczędnej stylistyce.

W ultranowoczesnym narożniku Maximus kompozycja ściegów, pionowych i poziomych, prostych lub lekko zaokrąglonych wynika z wyboru jednego z trzech rodzajów modułów podstawowych (z pełnym oparciem lub szezlongiem, z wyspą w kształcie prostokąta lub zwężającego się kwadratu) i jednego z czterech rodzajów boków/podłokietników. Modułowa kolekcja Maximus, w skład której oprócz narożnika wchodzi fotel i pufa,  pozwala na skomponowanie 96 różnych zestawów.  Liczba ta, pomnożona przez 1000 wzorów i kolorów tkanin obiciowych i naturalnych skór daje gwarancję dopasowania do każdego rodzaju wnętrza.

Kolekcja mebli Medline Kolekcja mebli Maximus

Odmiennego charakteru, od wyżej opisanych, nadają meblom przeszycia zastosowane w kolekcji Medline. Przechodzące przez oparcie jedno- i dwuigłowe ściegi poprowadzone po lekkim łuku podkreślają klasyczną, salonową bryłę narożnika i fotela. Uroku dodają także ciekawie wyprofilowane podłokietniki.

Oryginalnie zaprojektowane, wyszukane w kształcie i wykonaniu ściegi i szycia to modny sposób dekoracji sof i foteli. Znajdziemy go więc w wielu kolekcjach mebli wypoczynkowych dostępnych w polskich sklepach. Nie pozostaje zatem nic innego jak wyruszyć na poszukiwanie najpiękniejszych, ekstremalnych przeszyć.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Meble WAJNERT

Polecamy Ci również

Zobacz także