Przetrwają tylko dobrze zarządzane firmy

0
Siedziba firmy
Od roku 1995 firma K.M.M. "OKNO" posiada dwie hale produkcyjne, nowoczesny park maszynowy i jest niezależnym producentem okien PCV.

Od 1992 roku firma KMM OKNO jest znana w branży stolarki PCV. Dynamiczny rozwój pozwolił na zainwestowanie w nowoczesny park maszynowy oraz nową halę produkcyjną. I tak w niedługim czasie firma zarządzana w sposób rozsądny i przemyślany stała się przodującym producentem w branży okiennej w województwie łódzkim.

                Cały czas, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy to kryzys namacalnie wkradł się w branżę budowlaną, Właściciele mieli świadomość, że przetrwają tylko dobrze zarządzane firmy. Trudna sytuacja na rynku i nadmiar „pseudoproducentów” stolarki okiennej, którzy niską ceną i wątpliwą jakością starali się zawojować rynek, pokazała, że jest on ograniczony i nie ma miejsca dla wszystkich. Klienci coraz częściej wolą jakość i markę niż garażowy wyrób niespełniający norm. Firma KMM OKNO jest jedną z ostatnich, które produkują okna z oryginalnych niemieckich elementów. Gotowy wyrób badany jest przez mobilne laboratorium, które jakość produktu sygnuje certyfikatem. Trzy lata temu firma, po raz kolejny, skorzystała z dofinansowania unijnego przygotowując się solidnie do bieżącej sytuacji mierząc siły na zamiary. Na przestrzeni długoletniej działalności obserwowaliśmy wzloty i upadki konkurencji. Znajomość zarówno klienta indywidualnego, jak i branży nauczyła nas natychmiastowego podejmowania decyzji i wysokiej elastyczności względem wszystkich naszych odbiorców. Przewidując obecną sytuację zminimalizowaliśmy produkcję okien na eksport, który mimo opinii na rynku nie okazał się lekarstwem na nadchodzący kryzys, a wręcz stał się deficytowy. Wiele dużych firm w chwili obecnej ratuje się mało opłacalnym eksportem, do którego zmuszają klauzule zawarte w umowach o unijne dofinansowania. Nasza firma skupiła się na odbiorcach z regionu, oferując im cykliczne szkolenia. Dzięki nim odnotowujemy konkretne korzyści, takie jak zwiększoną sprzedaż okien z pakietami 3-szybowymi, ukrytymi zawiasami albo z zaczepami antywyważeniowymi. Największymi grzechami sprzedawców są: brak kompetencji i wiedzy, co jest konsekwencją oferowania najniższej ceny. Dlatego też opracowane szkolenia uczą, jak sprzedać rozwinięty jakościowo produkt.

                Oferując okna o zróżnicowanym standardzie pozwalamy Klientowi, przy pomocy profesjonalnych doradców i przedstawicieli handlowych, na wybór optymalnego dla siebie rozwiązania. Odpowiedzialne zarządzanie, przemyślane decyzje, znajomość branży i zaangażowanie Właścicieli doprowadziły do wzrostu obrotów firmy w 2012 roku o prawie 20%, co mogą potwierdzić współpracujący z naszą firmą dostawcy materiałów: ROTO, KBE, GLASSSOLUTIONS, VBH. Na sukces naszej firmy składa się również wyselekcjonowany zespół pracowników zdobywający doświadczenie na przestrzeni wieloletniej, nierzadko ponad 10-letniej pracy w firmie. Lata praktyki nauczyły nas, że zadowolony Klient to dla nas najlepsza reklama, dlatego robimy wszystko, aby od momentu kontaktu z doradcą handlowym poprzez proces produkcji, aż po profesjonalny montaż, bez udziału podwykonawców, wszystko działało bez zarzutu. Z szacunkiem odnosząc się do wymogów rynku oraz jego realiów, mamy nadzieję na utrzymanie obecnego poziomu produkcji oraz pozycji.

 

www.kmmokno.pl

Przetrwają tylko dobrze zarządzane firmy - zdjęcie 1

Przetrwają tylko dobrze zarządzane firmy - zdjęcie 2

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także