Przygotowania do zimy

Przygotowania do zimy - zdjęcie 1Z powodu mrozu i śniegu za oknem, rośliny nie muszą tracić blasku i wigoru. Jesienią i zimą, kiedy warunki nie sprzyjają przyrodzie, o domowe rośliny trzeba odpowiednio zadbać i zastosować nawożenie pielęgnacyjne. W utrzymaniu zdrowego wyglądu roślin doniczkowych pomoże nowa płynna odżywka z gamy produktów Fructus.

Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla kwiatów doniczkowych. To czas ich spowolnionego rytmu i wzrostu, spowodowany mniejszą ilością światła słonecznego oraz specyficznymi warunkami klimatycznymi panującymi w domu. Niestety stałe używanie sztucznego ogrzewania nie wpływa korzystnie na rośliny. Powietrze jest wtedy bardziej wysuszone, a ziemia w doniczce pozbawiona wartościowych minerałów. Dlatego w tym czasie sporo roślin zmienia wygląd. Ich zieleń blednie, a liście matowieją i wydają się słabsze.
Pomocny w rozwiązaniu tego problemu będzie "jesienno-zimowy fructus" przeznaczony dla roślin domowych. To nowoczesny nawóz płynny, który zapewnia właściwe odżywianie roślin w okresie jesienno - zimowym. Zawiera niezbędne składniki odżywcze jak azot, tlenek siarki, tlenek potasu oraz mikroelementy: żelazo, mangan, cynk, bor, miedź i molibden.

Proporcjonalna mieszanka minerałów nie powoduje zachwiania biologicznego rytmu życia zielonych roślin. Fructus korzystnie wpływa na ich urodę, chroni je przed nadmiernym przesuszeniem i blaknięciem liści, które zachowają soczystą zieleń liści.
Nowy nawóz polecany jest do wszystkich gatunków roślin. Przysmakiem jest dla: paproci, szeflera, fikusa, draceny, jukki, hedery, czy begonii. Odżywkę polubią także aeschenanthus, monstera, filodendron, kalatea, frizea, rafidofora, difenbachia, hoja, maranta oraz inne rośliny zielone liściaste i iglaste.

Rośliny domowe, doniczkowe w okresie jesienno-zimowym należy podlewać średnio raz w miesiącu roztworem w proporcjach jedna nakrętka (około 15 ml) na 2 litry wody.
Fructus jesienno-zimowy dla roślin doniczkowych dostępny jest w wygodnych i praktycznych butelkach 0,5 l oraz 1,0 l. Można go kupić we wszystkich dobrych sklepach ogrodniczych oraz w marketach m.in. Bricomarche, Netto.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Fructus

Polecamy Ci również

Zobacz także