Przytulny salon

Przytulny salon

aranżacja salonu (fot. 3lhd)Współczesny salon niewiele ma wspólnego z dużym pokojem
w bloku z niedalekiej przeszłości. Obecnie nawet w małym domu salon połączony jest z jadalnią i kuchnią,
a także tarasem i ogrodem.


Salon pełni różnorakie funkcje – jest miejscem, gdzie na co dzień oglądamy telewizję lub czytamy ulubione książki, delektujemy się widokiem kominka, odpoczywamy w gronie najbliższych lub przyjmujemy gości. Chcemy, aby był przytulny, a jego atmosfera sprzyjała relaksowi. Kominek w salonie może być ozdobą, a niekiedy charakterystycznym elementem wnętrza. Jego miejsce ma bardzo istotny wpływ na ukształtowanie przestrzeni salonu. W otwartej przestrzeni salonu należy rozmieścić strefy funkcjonalne. Salon łączymy również z innymi pomieszczeniami części dziennej.

Moje ulubione miejsce w domu?

salon
wynik głosowania
33,1%
kuchnia
wynik głosowania
28%
łazienka
wynik głosowania
7,2%
sypialnia
wynik głosowania
27,8%
gabinet
wynik głosowania
4%

Ilość oddanych głosów: 4328

kominek w salonie (fot. Albany)

kolor w salonie (fot. zkinteriors)Rozmieszczenie mebli w salonie

Nie zagracajmy tej przestrzeni, lepiej postawmy sensownie usytuowany mebel na tle ściany. Zastosujmy tu tylko podstawowe elementy wyposażenia: kanapy, fotele, stolik, komodę. Wybierajmy wygodne, bezpretensjonalne i zgodne ze stylem naszego wnętrza. Okazałe meble mogą stać wygodnie na środku. Główną atrakcją jest przestrzeń, światło i ogród.
Duża przestrzeń, solidne wyposażenie
i gustowny parkiet podkreślą rangę wnętrza. Poza tym wybierajmy wszystko, co lubimy i to, co służy naszej wygodzie oraz przyjemności.

Kolor w salonie

Tkaniny to łatwy i pewny sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza. Całe wnętrze ożywa, a okna są elementem wieńczącym całość. Dla zwolenników światła i przestrzeni lepsze będą meble jasne. Dla tych, którzy cenią sobie przytulność lepsze będą modele ciemniejsze.

IM SztukaWnętrz

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Iwona Siemaszko-Żakowska, architekt wnętrz

Źródło: IM SztukaWnętrz

Polecamy Ci również

Zobacz także