Pudełka ozdobne

Wiosna to czas, kiedy niemal każdy z nas zabiera się za sprzątanie swoich "czterech kątów". Podczas porządkowania podejmujemy decyzje, co chcemy wyrzucić, a co może nam się jeszcze przydać. O ile pozbycie się zbędnych rzeczy nie sprawia nam kłopotu,
to na doprowadzenie do ładu tych pozostawionych, pomysłów może nam zabraknąć.


kolorowe pojemnikipudełka dekoracyjne

Św. Augustyn powiedział kiedyś, że "Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy
z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca". Niestety nasze szafy nie mają nieskończonej ilości szuflad i znalezienie właściwego lokum niekiedy bywa trudne. Rozwiązaniem, które w praktyczny sposób pozwoli nam rzeczy uporządkować (a później ten porządek utrzymać) jest wykorzystanie pojemników. 

czarno białe pudełko pudełko drewniane pudełko zamykane

Mnogość i różnorodność dostępnych na rynku pudełek, pozwala na stosowanie ich w każdym wnętrzu. Mamy do wyboru nieskończenie wiele możliwości zarówno pod względem barw, kształtów, rozmiarów, jak i tworzyw. Decydując się na pojemnik możemy dopasować go do wystroju pomieszczenia lub poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki, czy wzoru, podkreślić jego przeznaczenie.

kolorowe pudełka pudełko z drewna czarne pudełko

W pudełku z motywem krawieckim możemy na przykład przechowywać rzeczy do cerowania (nici, igły, nożyczki, itp.), natomiast pojemnik z pejzażem może być miejscem dla naszych albumów i pamiątek z wakacji. Bardzo praktyczne są pudełka z wbudowanymi szufladkami, które zależnie od swoich rozmiarów i materiału, z którego są wykonane, mogą okazać się świetne dla "złotych rączek", czy wędkarzy. W pudełku z szufladkami możemy również przechowywać biżuterię.

pudełko czerwone pudełka metalowe białe pudełko

Pojemniki świetnie nadają się do uporządkowania pokoju naszej pociechy. Stosując pudełka z rysunkami bohaterów ulubionych bajek możemy spowodować, że w maluchu naturalnie narodzi się przyzwyczajenie do utrzymania porządku, a wzmocnienie tego nawyku będzie jeszcze większe, jeśli pokusimy się o wykonanie takiego pudełka wspólnie z dzieckiem – pokój dziecka.

pudełko do pokoju chłopca pudełko uniwersalne pudełko dla dziewczynki

Dekoracyjność pojemników powoduje, że możemy pozwolić sobie na improwizację. We wnętrzach w starym stylu można zastosować przepiękne, ręcznie zdobione pudełka z drewna. W modernistycznych pomieszczeniach pojemnikami możemy łamać zastosowaną kolorystykę wnętrza lub podkreślić nimi jeden z elementów wystroju – pudełka mogą być na przykład w tym samym kolorze lub wzorze, co zasłony albo doniczki. Stosowanie pojemników do przechowywania rzeczy z pewnością jest pomysłem wartym rozważenia, a połączenie ich funkcjonalności z dekoracyjnością spowoduje, że w naszym domu zapanuje porządek "jak w pudełeczku".

eleganckie pudełko pudełko z zamknięciem pudełka okrągłe

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Sobolewska

Polecamy Ci również

Zobacz także