Pufa do siedzenia

Pufa do siedzenia

Pufa to mebel, który w mieszkaniu zajmuje najmniej miejsca. Nie znaczy to jednak że łatwo się bez niej obejść. Niezastąpiona okazuje się zarówno w roli dodatkowego siedziska, gdy goście nie mieszczą się na sofie lub narożniku, a także w roli podnóżka gdy chcemy wygodnie wypocząć.

Pufa – mały choć niezwykle praktyczny mebel często jest uzupełnieniem kolekcji mebli wypoczynkowych. Dopasowana stylistycznie do pozostałych elementów zestawu zarówno pod względem kształtu, ozdób takich jak przeszycia czy pikowania, a także akcesoriów takich jak chociażby nogi, przyda się w każdym salonie.   

meble wypoczynkowe

Solo i w komplecie

W ofercie producentów mebli pufy dostępne są zarówno w kompletach z fotelem, sofą lub narożnikiem albo jako odrębne meble o uniwersalnej formie, które można dopasować do różnych zestawów wypoczynkowych.
Przykładem kolekcji, której pufa stanowi integralną część jest m.in. SLASH firmy Meble WAJNERT. Prostokątna bryła, wsparta na charakterystycznych, chromowanych nogach idealnie dopasowuje się do fotela i narożnika, także rodzajem zastosowanych przeszyć. Uniwersalna w formie jest natomiast pufa z kolekcji DALLAS, w której rodzaj nóg (drewniane lub chromowane) można dopasować do wielu zestawów. Pufa dostępna jest w wersji przeszyć w kolorze kontrastującym
z obiciem, dzięki temu dobrze wygląda z meblami z takich kolekcji jak FERRARA, ACARI, ANDREA
i DAVOS. Uniwersalną formę ma także okrągła pufa z kolekcji NEW YORK  i kwadratowa z kolekcji DOMINO.

Pojemniku pokaż się

O zaletach pufy jako dodatkowego miejsca dla gości lub wygodnego podnóżka pisaliśmy już na początku. Są jednak pufy, które dodatkowo mogą pełnić rolę praktycznego schowka na przedmioty, które w danym momencie nie powinny leżeć na wierzchu. Mowa o pufach z pojemnikiem znajdującym się pod siedziskiem. Pufy z pojemnikiem sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, choć w przestronnych salonach też zawsze jest coś do ukrycia.    

meble pokojowe

Jest a jakby jej nie było

Wielu z nas zastanawia się, co zrobić z pufą kiedy akurat nie jest potrzebna i w pewnych momentach po prostu zawadza. Najlepiej byłoby ją wtedy schować, tylko gdzie? Na rynku dostępne są pufy, które można ukryć w boku sofy, fotela lub narożnika. Kiedy są ponownie potrzebne wystarczy je wysunąć. To jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań dostępnych na rynku. W tym wypadku pufa ma jeszcze jedną magiczną właściwość - jest a jakby jej nie było.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Wajnert

Polecamy Ci również

Zobacz także