Ramki 3D

Ramki 3D
Pomysłowe ramki na place plastyczne naszych dzieci rozwiążą odwieczny problem rodziców - wyrzucać czy przechowywać.

Każdy z nas ma swoje sposoby na zachowanie pięknych wspomnień. Zdecydowaniem takim wspomnieniem są pierwsze plastyczne prace naszych dzieci. Z jednej strony nie chcemy ich wyrzucać, a z drugiej ich ilość może nas przerażać. Tak więc co zrobić z pierwszymi rysunkami dziecka, przestrzennymi wyklejankami, które maluch misternie tworzył na zajęciach plastycznych? Oto interesujący pomysł.

Chwile godne zapamiętania bardzo chętnie eksponujemy. Stawiamy na półkach ramki ze zdjęciami, wieszamy na ścianie dzieła sztuki. A co z pracami plastycznymi dziecka? Bywa, że przyczepiamy je do lodówki na magnesy. Można dyskutować, czy to odpowiedni rodzaj ekspozycji prac naszej pociechy, która bez wątpienia włożyła w twórczy proces wiele czasu i co najważniejsze - serca.

Rysunki wykonane kredkami lub mazakami można oczywiście włożyć do przeszklonych ramek. Problem pojawia się, gdy nasze dziecko zrobi obrazek przestrzenny.

Na rynku dostępne są specjalne ramki, dzięki którym każdy obrazek, wyklejanka czy inne dzieło 3D będzie odpowiednio wyeksponowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta - drewniana oprawa z otwartym okienkiem ma szczelinę, przez którą bez problemu wsuniemy pracę dziecka. Do wyboru mamy ramki pojedyncze, podwójne i potrójne.

Zobacz: Wiszący stojak na wino

Każde okienko to miejsce na obrazek w formacie A4. W zależności od rodzaju pracy plastycznej, ramkę można powiesić w pozycji poziomej lub pionowej. Ramki z okienkiem to nie tylko doskonałe rozwiązanie na ekspozycję trójwymiarowych małych dzieł sztuki, ale także sposób, by pokazać dziecku, że jego twórczość jest nie tylko piękna, ale również dla nas ważna.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: COOCOO

Polecamy Ci również

Zobacz także