Ręczniki ciepłe i suche

Bez względu na to, czy bierzesz prysznic, czy kąpiel, ćwiczysz, a może po prostu chcesz się odświeżyć – ciepłe i suche ręczniki są nieodzowne zarówno w łazience, jak i w szatni.

grzejnik łazienkowyPlanus to innowacyjna suszarka do ręczników stworzona przez firmę Villeroy&Boch, znaną m.in. z wysokiej jakości wyposażenia łazienek, we współpracy z firmą Zehnder, renomowanym producentem grzejników. Produkt zaprojektowany został jako płaska, elegancka powierzchnia – można go umieścić przy umywalce, gdzie zastąpi tradycyjny wieszak na ręczniki, będąc gotowym do ich wysuszenia przez cały rok.

A to wszystko przy zaskakująco niskich kosztach eksploatacji i krótkim czasie nagrzewania – mniej niż 5 minut bez ręcznika i maksymalnie 15 minut z ręcznikiem. Jest to możliwe dzięki zintegrowanej z aluminiowymi profilami specjalnej folii grzewczej, która skraca czas reakcji urządzenia. Moc grzewcza Planusa wynosi 250 W, co umożliwia ogrzanie ręczników do komfortowej temperatury 30°C.

Rozmiary suszarki – 727 x 414 mm – sugerują, że została ona stworzona specjalnie myślą o ręcznikach kąpielowych, ale oczywiście i mniejsze zostaną doskonale ogrzane i wysuszone. Zintegrowane zawiasy ścienne pozwalają odchylić ją do ściany, gdy nie jest używana. Suszarka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i dostępna w czterech rodzajach wykończenia: biały matowy, czarny (volcanic) oraz aluminium – gładki lub z nakładką profilowaną.

cienki grzejnik łazienkowyPlanus jest bardzo łatwy w czyszczeniu i instalacji. Jest dostarczany w formie gotowej do montażu, z ruchomą listwą, więc można go bez trudu zainstalować w łazience prywatnej lub hotelowej. Specjalny system zapobiegający przegrzaniu zapewnia bezpieczeństwo, a ponieważ suszarka wyposażona jest w praktyczny programator czasowy, wyłączy się automatycznie po 1,5 godziny. Obsługuje się ją bardzo prosto – za pomocą pojedynczego włącznika/wyłącznika.

Nowy produkt Villeroy&Boch by Zehnder to uzupełnienie ogrzewania podłogowego i pasuje do wszystkich aranżacji łazienkowych. Nowa suszarka do ręczników Planus jest adresowana do osób, które lubią nowoczesne wzornictwo i komfort w łazience. Ponadto może być propozycją dla architektów i projektantów wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także