Rekord w zmywaniu talerzy

0
Rekord w zmywaniu talerzy

10 września br. mieszkańcy Łodzi będą świadkami bicia rekordu w największej liczbie umytych talerzy. Na rynku łódzkiej Manufaktury, 15 ochotników podejmie próbę wyszorowania 1000 naczyń, wykorzystując do tego zaledwie dwa zlewozmywaki i mając do dyspozycji 60 minut.

rekord w zmywaniu talerzyNie będzie łatwo, bo wcześniej naczynia zostaną pobrudzone bigosem (serwowanym od 10.00 rano zgromadzonym na Rynku), a poprawność zmywania ocenią eksperci - szefowie kuchni: Restauracji Polskiej i Hotelu Borowiecki.

"Zgodnie z wymogami musimy pozmywać minimum 200 naczyń, ale oczywiście zawalczymy o 1000 - śmieje się Katarzyna Rojewska, jedna z ochotniczek. - Mamy już opracowaną strategię i jesteśmy optymistycznie nastawieni do sobotniej rywalizacji."

"Zapraszamy łodzian nie tylko do kibicowania i brudzenia talerzy pysznym bigosem, ale także łapania kadrów z tego wydarzenia - mówi Krzysztof Kuczmański, kierownik działu marketingu w firmie Deante, organizatora imprezy. - Najlepsze zdjęcia przesłane do nas zostaną nagrodzone i  umieszczone w witrynie www.deante.pl oraz przekazane organizacji Guinness World Records, która kredytuje fotografie umieszczone w Księdze Rekordów.

W ustaleniu sobotniego rekordu pomogą kamery techniczne, sędziowie sportowi AZS oraz oficjalni świadkowie Rekordu: Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi - Tomasz Kacprzak i zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - Jacek Skwierczyński.

Imprezę organizuje firma Deante, producent wysokiej jakości produktów wyposażenia łazienek i kuchni. W organizacji wydarzenia pomoże 10 restauracji z rynku Manufaktury.

Rekord Guinnessa w zmywaniu talerzy na czas

10.09.2011 roku
godzina 13.00
Rynek Manufaktury w Łodzi

Inne próby pobicia rekordów w Łodzi

  • Na sportowo - w 2009 roku bicie rekordu Guinessa w kozłowaniu piłką koszykową - 5978 osób.
  • Na sportowo - w 2011 roku bicie rekordu w liczbie ludzi jednocześnie ćwiczących jogę, wykonując rytuał „Powitanie Słońca” - 80 osób.
  • Muzycznie - w 2009 roku łódzcy gitarzyści brali udział w biciu rekordu na Thanks Jimi Festival 2009.
  • Rekord turystyczny - w 2010 roku w ramach walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, liczenie osób oprowadzanych po mieście przez kilkudziesięciu przewodników turystycznych.
  • List do Świętego Mikołaja - największa kartka - w 2010 roku - 300 m²kartka z listą prezentów, jakie dzieci chciałyby dostać od Mikołaja.
  • Recytatorsko - w 2010 roku bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym recytowaniu wiersza „Lokomotywa” - 3000 dzieci.
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także