Remont kuchni krok po kroku

1
Biała kuchnia
Remonty nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy, ale późniejsze efekty rekompensują wszystkie niedogodności.

Planujesz remont kuchni? Nie zapomnij zrobić szczegółowego planu prac, które trzeba będzie wykonać. Ich kolejność ma ogromne znaczenie, by wszystko przebiegło sprawnie, bez opóźnień i zbędnych problemów.

Od czego zacząć? Jeśli zdemontowaliśmy już starą kuchnię (skucie płytek, podłóg) to w następnej kolejności trzeba podjąć decyzję, czy będziemy wymieniać rury wodociągowe, gazowe lub przewody elektryczne. Te prace należy wykonać na samym początku. To samo dotyczy starych futryn, które trzeba usunąć w pierwszej kolejności remontu. Co dalej? Czas na naprawę ścian i sufitów - uszczelnienie i załatanie istniejących ubytków, tynkowanie, wyrównanie ich pod ewentualną gładź gipsową. Gdy to już mamy za sobą trzeba zrobić wylewkę na podłogę. Jeżeli mamy w planach drewnianą podłogę trzeba pamiętać, że układa się ją dopiero po zakończeniu wszystkich prac tzw. mokrych w pomieszczeniu, dlatego że zbyt duża wilgotność powietrza może odkształcać drewno.

Polecamy też: Ważny detal w wystroju kuchni - wykończenie krawędzi blatów

Czyli najpierw gładzie, malowanie, a dopiero na końcu prace remontowo-wykończeniowe, związane z podłogą. Jeśli w trakcie remontu wymieniamy meble kuchenne należy sprawdzić ich wymiary. Ma to przede wszystkim znaczenie w trakcie układania płytek, by wiedzieć dokładnie, w którym miejscu je położyć. Rzadko bowiem zdarza się, by zajmowały one całą powierzchnię ściany. Pomyślmy też zawczasu, gdzie stanie zlew i zmywarka do naczyń, by łatwo było podłączyć ją pod istniejącą instalację wodno-kanalizacyjną. Przede wszystkim jednak trzeba tak zsynchronizować kolejne czynności remontowe, by marnować jak najmniej czasu pomiędzy kolejnymi pracami.

remont kuchni
Po demontażu starej kuchni, przyszedł czas na podjęcie decyzji co do wymiany rur.
Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Izabela Orlicz

Polecamy Ci również

Zobacz także