Remont w kilku krokach – jak odświeżyć zniszczone wnętrza?

0
Remont w kilku krokach – jak odświeżyć zniszczone wnętrza?
Porta HARMONY /

Dom to nasz azyl – miejsce, w którym spędzamy wiele cudownych chwil, przeżywamy radości i smutki, odpoczywamy i bawimy się. Niestety nie wszystkie wnętrza sprzyjają relaksowi i są dumą swoich właścicieli. Zniszczone, długo nieremontowane i zaniedbane pomieszczenia odstraszają gości i są solą w oku mieszkańców. A wystarczy naprawdę niewiele, aby zmienić oblicze domu. Dorota Szelągowska – w swoim programie „Domowe Rewolucje” – udowadnia, że pozornie błahe zmiany kosmetyczne całkowicie reorganizują wnętrza. 

Wielu z nas marzy o generalnym remoncie. Niestety wysokie koszty materiałów budowlanych i wyposażenia meblowego skutecznie odstraszają przed podjęciem tej śmiałej decyzji. Główną bolączką właścicieli polskich mieszkań jest upodobanie do prowizorycznych rozwiązań. Aby zmniejszyć koszty napraw i remontów, stawiają na nietrwałe metody o wątpliwych walorach wizualnych.

Dysponując niewielką powierzchnią, często skupiamy się na utrzymaniu funkcjonalności pomieszczeń i rezygnujemy z ozdobnych detali. Małe łazienki, wąskie kuchnie, duże pokoje, spełniające role salonu, sypialni i jadalni, wymagają odpowiedniego podejścia aranżacyjnego. Kluczem do optymalnego zagospodarowania wnętrz jest organizacja – każde pomieszczenie powinno spełniać określoną funkcję, a jednocześnie tworzyć spójną całość z pozostałymi. Niewidzialną nicią spajającą kuchnię, łazienkę, salon oraz pozostałe pokoje są… drzwi!

Jak szybko odświeżyć wnętrza mieszkalne?

Drzwi wewnętrzne stanowią swoistą oprawę pomieszczeń. Wchodząc do pokoju, najpierw zwracamy uwagę na drzwi, a dopiero potem na wyposażenie wnętrza. Zniszczone, stare i niepasujące do siebie, natychmiast wywołują negatywne skojarzenia i psują wrażenia estetyczne. Już sama wymiana drzwi wystarczy, aby nawet chaotycznie wyposażone pomieszczenia wydały się bardziej uporządkowane i aranżacyjnie dopracowane.

Jak stworzyć funkcjonalne wnętrze?

Bez względu na to, czy mieszkamy w przestronnym apartamencie, domu jednorodzinnym, czy mieszkaniu w bloku, powinniśmy pamiętać o prawidłowym dzieleniu pomieszczeń. Dobrym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza i jego naturalny podział jest gra światłem – część jadalnianą możemy wyłożyć płytkami ceramicznymi i oświetlić światłem punktowym. W części wypoczynkowej zastosujmy natomiast przytłumione światło kinkietowe. Jeżeli duży pokój spełnia funkcję sypialni, nie bójmy się zastosować funkcjonalnego parawanu, który odgrodzi sferę prywatną od reszty pomieszczenia.

Funkcje drzwi wewnętrznych w małych mieszkaniach

W niewielkich mieszkaniach absolutną podstawą aranżacji jest dobór drzwi wewnętrznych. Wykonane z bejcowanego lub lakierowanego drewna, przeszklone hartowaną lub laminowaną szybą, podkreślą nowoczesny charakter wnętrz. Jeżeli preferujemy proste i czyste formy, kolekcja Porta DESIRE z pewnością przypadnie nam do gustu. Gładka, satynowa powierzchnia drzwi doskonale harmonizuje z ciemnymi panelami podłogowymi i optycznie otwiera przestrzeń. Drzwi bez szyb to świetny wybór dla rodzin z małymi dziećmi – są bezpieczne w użytkowaniu i łatwe w czyszczeniu.

Modele wyposażone w grubsze szyby hartowane sprawdzą się w eleganckich, minimalistycznych wnętrzach. Zważywszy na swoją solidną konstrukcję, zapewniają doskonałą izolację dźwięku, dlatego są szczególnie polecane do małych mieszkań, w których pomieszczenia znajdują się blisko siebie. Drzwi Porta z kolekcji HARMONY, w kolorze dębu skandynawskiego, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników stylu funkcjonalnego, inspirowanego skandynawskimi trendami dekoratorskimi.

Dorota Szelągowska w swoim autorskim programie często dzieli się pomysłami na łatwe i tanie meble oraz dekoracje. Nawet osoby o skromnym budżecie mogą niskim kosztem wymienić wyposażenie pokoju. Dzięki wymianie drzwi i budżetowym przestylizowaniu istniejących mebli stworzymy wnętrza, z których będziemy dumni. Przy odrobinie wyobraźni szybko przearanżujemy bezbarwne pomieszczenie i tchniemy w nie nowe życie!

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na  https://www.porta.com.pl/otworzsiena

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także