Remontuj bez zabrudzeń

Czeka Cię malowanie ścian, sufitów lub układanie wykładziny? Masz do wykonania jakieś prace naprawcze, artystyczne a może po prostu lubisz majsterkować? Produkty tesa® pomagają w aktywnym i kreatywnym porządkowaniu otaczających Cię przedmiotów i skutecznym radzeniu sobie z różnymi zadaniami.*

Często można wydobyć ze swojego domu i ogrodu to, co najlepsze, używając wyobraźni, kilku wskazówek i właściwych narzędzi. Przy pomocy produktów tesa® możesz zrealizować wszelkie plany kreatywnej aranżacji otoczenia. Pozwól się nam zainspirować!

Remonty – dobór odpowiednich taśm maskujących i folii ochronnej
Prace dekoracyjne i remontowe związane są z przesuwaniem i zabezpieczaniem mebli, zabrudzeniami, czasochłonnym wykańczaniem, rozchlapaną farbą oraz sprzątaniem. Dzięki zastosowaniu produktów tesa® raz na zawsze można zapomnieć o zabrudzeniach i zaciekach farby. Wysokiej jakości taśmy tesa® pozwolą na uniknięcie sytuacji, gdy to np. tania taśma maskująca powiewa niczym żagiel i nawet po mozolnym przymocowaniu nie zapewnia właściwej ochrony.

taśma taśma

O wyborze taśmy maskującej decyduje szereg ważnych parametrów:

  • rodzaj powierzchni (gładka, chropowata, z tynku, tapety itp.)
  • zastosowanie (wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, przyczepność do powierzchni lub tylko na krawędziach itp.)
  • charakterystyka taśmy (rodzaj nośnika, odporność na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, czas stosowania itp.)

Wybór odpowiedniej taśmy malarskiej to oszczędność czasu i energii – gdyż prawidłowe przykrycie i ochrona to połowa sukcesu.
Produkty tesa® zapewniają profesjonalne wykończenie ścian, sufitów, okien i drzwi. Łatwe w użyciu, dostosowane do różnych powierzchni i krawędzi mają zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
Specjalistyczne produkty, takie jak taśmy malarskie tesa® Classic do prostych krawędzi), Creative (do krzywizn i zaokrąglonych krawędzi), Sensitive (do delikatnych lub świeżo malowanych powierzchni), Precision (do wyjątkowo dokładnych, ostrych krawędzi), Outdoor (do zastosowań na zewnątrz pomieszczeń) czy tesa® PVC (do tynkowania powierzchni) umożliwiają profesjonalne malowanie i odnawianie pomieszczeń.
Dzięki bardzo dobrej przyczepności produkty te pozwolą uzyskać czyste i wyraźne krawędzie malowanych powierzchni. Dzięki podatnemu na rozciąganie nośnikowi taśma będzie doskonale przylegać nawet do nierównych powierzchni, a jej usuwanie nie pozostawiania śladów.

Uciążliwe przesuwanie mebli i czasochłonne przykrywanie powierzchni – czy da się tego uniknąć?
Owszem, zamiast tradycyjnej folii ochronnej tesa® proponuje folię ochronna z taśmą malarską w jednym. Pozwala na szybkie i łatwe maskowanie dużych powierzchni w czasie malowania lub remontu.
Wystarczy rozciągnąć folię. Dzięki ładunkom elektrostatycznym folia przylega dokładnie do podłoża i nie podnosi się przy każdym podmuchu powietrza. Taśma maskująca połączona z folią zapewnia także czyste i równe krawędzie przy malowaniu. Folia z mikroperforacją zapobiega spływaniu farby, chroni przed kurzem i brudem. Po wyschnięciu malowanej powierzchni folię można łatwo usunąć.

malowanie ściany malowanie ściany

Łatwy sposób na ułożenie wykładziny
Wykładziny dywanowe ułożone bez przymocowania mogą się fałdować i przesuwać, stwarzając niebezpieczeństwo potknięcia się.
Trwałe przyklejanie wykładziny jest skomplikowane, a usuwanie – bardzo pracochłonne. Wiele tanich taśm klejących nie zapewnia odpowiedniej przyczepności i pozostawia ślady kleju po usunięciu.
Tesa® oferuje asortyment taśm umożliwiających skuteczne mocowanie wykładzin. Taśmy dostępne są we wszystkich standardach jakościowych i można je stosować z wykładzinami o różnych podłożach: wykonanych z tkaniny, pianki, filcu, wełny czy PCV.
Wzmacniana włóknem taśma do wykładzin doskonale nadaje się do stosowania na delikatnych powierzchniach (np. parkiet) i po usunięciu nie pozostawia śladów kleju.
Do mocowania wykładzin, które będą narażone na działanie dużych sił, świetnie nadaje się dwustronna taśma o zwiększonej przyczepności.  Świetnie sprawdza się również do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym czy w wilgotnych pomieszczeniach.
Z kolei uniwersalna dwustronna taśma to doskonały wybór nie tylko do mocowania wykładzin, ale również do dekorowania i majsterkowania.

taśma taśma

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także