Robot do sprzątania

To tylko kwestia czasu, by sprzęt mechaniczny mógł  wyręczyć pana lub panią domu
w wielu czynnościach domowych wykonywanych ręcznie. Oczywiście technika nie zastąpi
w pełni pracy ludzkich rąk. Jednakże producenci wciąż pracują nad nowymi rozwiązaniami technicznymi sprzętu gospodarstwa domowego by użytkownikom żyło się wygodniej i nowocześniej.

robot do sprzątaniasprzęt gospodarstwa domowego

"Wielkość" małego urządzenia
Przykładem zmodyfikowanego sprzętu wysokiej jakości jest robot o nazwie RoboCleaner 3000. Jest on szczególnie polecany dla gospodarstw domowych, ale jest również bardzo przydatny w sprzątaniu podłóg gabinetów lekarskich czy biur. Dzięki wymiarom wynoszącym 28.5 cm średnicy, 10 cm wysokości, Robo Cleaner RC 3000 dociera wszędzie tam, gdzie gromadzi się brud (nawet pod łóżkiem). Zgrabnie ominie nogi stołu i krzeseł by oczyścić całą powierzchnię podłogi. Z uwagi na fakt, iż powraca automatycznie do stacji bazowej, aby podładować baterie, robot może pracować prawie bez żadnego nadzoru.

robot do sprzątania podłóg

Ciche sprzątanie
Użytkowników zapewne zainteresuje głośność pracy robota. Otóż Robo Cleaner pracuje w trybie pracy cichej mierzonej w zaledwie 54 dBA – dla porównania 55dBA – to głośność pracy suszarki do włosów (dobrej jakości), 60 dBA wynosi głośność pracy odkurzacza (dobrej jakości). Robot porusza się po pokojach w sposób losowy i stopniowo czyści całą powierzchnię. Miejsca szczególnie brudne czyści ze zwiększoną siłą odsysania, za sprawą czujników optycznych umożliwiających wykrycie zabrudzeń w kanale wlotowym powietrza. Okrągły kształt RC 3000 umożliwia mu swobodny obrót
w zakresie średnicy i łatwość wydostawania się z ciasnych kątów. Po pracy robot powraca do stacji bazowej, gdzie opróżniany jest zbiorniczek śmieci i doładowywane są baterie w czasie od 20 do 60 minut .

nowoczesny odkurzaczRobo Cleaner jest dużo prostszy w obsłudze niż konwencjonalny odkurzacz i wymaga niewielu zabiegów konserwacyjnych. Jest całkowicie bezpieczny. Jak tylko dotknie jakiejkolwiek przeszkody, natychmiast zmienia kierunek pracy. Czujniki podczerwieni chronią go również przed "upadkiem"ze schodów. Wydajność 15 metrów m2/h jest wystarczająca do wyczyszczenia dywanów
i podłóg twardych naprawdę dużego gospodarstwa domowego. Zużycie energii w ogólnym rozrachunku jest przy tym znacznie niższe niż podczas tradycyjnego odkurzania.

Dane techniczne:

Wydajność: 9-15 m2/h
Max czas pracy/ naładowanie baterii: 20-60 min
Czas ładowania: 10-50 min
Moc: 18 W
Ciężar: 2 kg
Wysokość: 105 mm
Średnica: 285 mm

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Kärcher

Polecamy Ci również

Zobacz także