Robot odkurzający Roomba 785 - dopasowane rozwiązania

0
Robot odkurzający Roomba 785 - dopasowane rozwiązania

Autoryzowany importer i dystrybutor produktów iRobot w Polsce – DLF Sp. z o.o. – wprowadza do oferty nowy model robota odkurzającego Roomba 785. Powstał on specjalnie z myślą o posiadaczach zwierząt domowych. Poza szeregiem sprawdzonych, efektywnych rozwiązań, robot posiada w zestawie m.in. Wirtualną Ścianę typu HALO, która wytycza strefę ochronną, łagodnie prowadząc robota wokół miejsca, w którym znajduje się np. posłanie lub miski naszego pupila.

Różne potrzeby, dopasowane rozwiązania

iRobot, jako firma z największym doświadczeniem w dziedzinie tworzenia robotów domowych, posiada w swojej ofercie produkty, które są w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów. Model robota odkurzającego może być dopasowany do warunków, w których przyjdzie mu nas wyręczać. Nasze domy zamieszkiwane są często przez domowych pupili, dlatego do oferty dedykowanych posiadaczom zwierząt modeli Roomba 765, 870 i 880 dołącza iRobot Roomba 785.

robot odkurzający Roomba 785

Nowy model w gamie produktowej posiada szereg sprawdzonych rozwiązań, które zapewniają jego efektywną pracę na każdego rodzaju powierzchniach. Kilkadziesiąt czujników robota, na bieżąco bada otoczenie i dostosowuje jego pracę do panujących warunków. Opatentowany system iAdapt pozwala iRobotowi Roomba w jednym cyklu sprzątania osiągnąć pokrycie powierzchni na poziomie 98%, pokonując każdy skrawek powierzchni kilkukrotnie, pod różnymi kątami. Jest to szczególnie istotne, gdy posiadamy zwierzęta futerkowe, których sierść zalega na dywanach czy wykładzinach. Dzięki współpracy czujników optycznych i akustycznych, system DirtDetect drugiej generacji niezwykle skutecznie wykrywa obszary bardziej zabrudzone i koncentruje na nich pracę. Dojechanie do przeszkód, które stanowią np. ściany lub nogi mebli, jest sygnałem dla iRobota Roomba, że należy posprzątać wzdłuż lub wokół nich. Dodatkowo, wyczuwając przeszkody, robot zwalnia przed nimi, aby przy pomocy zderzaka z czujnikiem dotykowym, lekko zetknąć się z nimi, aby ich nie zarysować. Zabrudzenia, w tym sierść zwierząt, wprawiane w ruch, często przemieszczają się wraz
z domownikami. Duża część zabrudzeń gromadzi się w trudnodostępnych miejscach np. pod szafkami czy łóżkami. Niski profil iRobota Roomba 785 sprawia, że jest on w stanie posprzątać pod wszystkimi meblami, których prześwit jest większy niż 9 cm.

Właściciele zwierząt, szczególnie futerkowych, doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań, które ich pupile stawiają przed robotem odkurzającym. Roomba 785, aby sprostać stawianym wyzwaniom, została wyposażona w:

  • Dwie obracające się przeciwbieżnie szczotki, które doskonale usuwają kurz, nawet z podłóg miękkich, jak dywany.
  • Programowanie pracy robota na 7 dni tygodnia sprawi, że Roomba będzie utrzymywała czystość na bieżąco, tak jak na bieżąco zwierzęta gubią sierść, a nasze domy się brudzą.
  • Dwa filtry HEPA eliminują z otoczenia cząsteczki nawet o wielkości 0,3 mikrona. Jest to istotne również ze względu na funkcjonujące w naszych domach alergeny, które nawet jeżeli nie mają wpływu na nas, mogą zaszkodzić naszym gościom.
  • Wirtualna Ściana typu HALO umożliwia przekształcenie wiązki ograniczającej teren pracy robota z prostej na kolistą o promieniu do 25 cm (wysokość 9 cm). Jest to rozwiązanie które wyeliminuje zagrożenie przesuwania przez iRobota Roomba 785 misek w których znajduje się jedzenie dla zwierząt.
  • Wirtualna Latarnia ułatwi iRobotowi Roomba 785 pracę na większych metrażach oraz umożliwi stopniowe sprzątanie kolejnych pomieszczeń.

Design

iRobot Roomba 785 kontynuuje linię stylistyczną serii 700. Robot posiada amortyzowany zderzak
z usytuowanym na jego szczycie sensorem utrzymującym kontakt ze Stacją Dokującą lub Wirtualnymi Ścianami i Latarniami. Pokrywa główna została utrzymana w kolorze ciemnego granatu. W centralnej części robota znajduje się rączka umożliwiające jego przenoszenie, oraz panel sterowania w czarnym kolorze. Na jego środku znajduje się przycisk CLEAN, który pozwala na ręczne uruchomienie robota. Pozostałe przyciski i ikony znajdują się na panelu dotykowym. Trzy spośród czterech dotykowych przycisków pozwalają zmienić ustawienia robota, w tym ustalić harmonogram pracy, czwarty służy do uruchomienia trybu intensywnego czyszczenia powierzchni o promieniu około 1 metra – SPOT. Za pomocą wyświetlanych na panelu głównym ikon, iRobot Roomba 785 poinformuje nas m.in.
o konieczności opróżnienia zbiornika na brud, stanie akumulatora, napotkaniu obszaru silniej zabrudzonego, czy ewentualnym problemie - o czym jak każdy iRobot Roomba poinformuje również głosowo, w języku polskim.

robot odkurzający Roomba 785 - design

iRobot Roomba

Gdy w 2002 roku amerykańska firma iRobot tworząca roboty dla wojska i służb mundurowych zaprezentowała swój nowy produkt, niewiele osób spodziewało się, że zdarzenie to okaże się początkiem rewolucji w dziedzinie domowych porządków i zwyczajów z nimi związanych. Produktem tym był iRobot Roomba pierwszej generacji, który jako pierwszy wprowadził do produktów AGD cząstkę IT. Na przestrzeni przeszło 12 lat Roomba doczekała się kilku kolejnych generacji oraz powiększenia rodziny domowych iRobotów o modele myjące podłogi Scooba, mopujące Braava czy czyszczące rynny Looj. Obecnie na całym świecie sprząta ponad 12 milinów robotów domowych iRobot, w Polsce wyręczanych w sprzątaniu jest ponad 100.000 użytkowników produktów iRobot.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: iRobot

Polecamy Ci również

Zobacz także