Roleta rzymska – najmodniejsza dekoracja okna

0
roleta w kuchni
Ciekawy wzór na rolecie w oknie kuchennym.

Okno i to jak jest udekorowane każdy z nas widzi. Jest to część mieszkania czy domu dostępna dla wszystkich. Dlatego tak ważną kwestią jest jego aranżacja.

Roleta rzymska to idealne rozwiązanie, które można zastosować w oknie. Jest ona funkcjonalna, łatwa w czyszczeniu i przede wszystkim ładnie wygląda.

Rodzaje rolet rzymskich

Roleta rzymska zaciemniająca można ją w łatwy sposób zamontować do sufitu, ściany oraz za pomocą specjalnych uchwytów do skrzydła okna w takich pomieszczeniach jak salon, gabinet, pokój dziecka czy w sypialni. Taka roleta świetnie ochroni nasze wnętrze przed ostrym słońcem i jest dostępna w różnych kolorach i wzorach.

Przeczytaj: Jak zwymiarować roletę rzymską na szelkach

Roleta rzymska dekoracyjna może występować z falbaną prostą, falowaną lub w wersji bez falbany i tak samo jak w przypadku rolety zaciemniającej może być zamontowana do sufitu, ściany oraz skrzydła okna. Dekoracyjne rolety rzymskie sprawdzą się w kuchni, salonie, gabinecie, pokoju dziecka i sypialni. Głównymi zaletami są: ochrona przed słońcem, dekoracyjność, różnorodność, łatwy dostęp do okna.

Roleta rzymska w oknie

Pomysł na dekorację okna w jadalni - montaż kolorowej rolety.

Dekoria
Okno w pokoju dziecka

Kolorowa roleta w pokoju dziecka.

Dekoria
Roleta rzymska w paski

Roleta w pokoju pełni funkcję dekoracyjną i nie tylko.

Dekoria
Żółta roleta

Kolorowa roleta zamontowana w oknie w salonie.

Dekoria
Roleta zaciemniająca

Roleta zaciemnająca świetnie chroni wnętrze przed promieniami słońca.

Dekoria
Roleta rzymska woalowa

Okna w jadalni ozdobione roletami.

Dekoria

Roleta rzymska woalowa to roleta firanowa – przezroczysta. Najlepiej będzie pasować ze względu na jej przepuszczalność światła w salonie i w kuchni. Jest niezwykle delikatna i elegancka stąd też będzie świetnie prezentować się w pomieszczeniach wcześniej wspomnianych.

Roleta rzymska duo spełnia podwójną funkcję firany i zasłony. Na wierzchu pokryta tkaniną dekoracyjną a pod spodem znajduje się woal. Można ją zamontować do ściany, sufitu, skrzydła w oknie w takich pomieszczeniach jak: kuchnia, salon, gabinet, pokój dziecka i sypialnia. Dzięki jej podwójnej funkcji można regulować przepuszczalność światła. Z pewnością będzie wyglądać niezwykle dekoracyjnie w każdym oknie.

Roleta rzymska z szelkami to praktyczna, funkcjonalna i elegancka roleta montowana do karnisza. Sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu czy domu. Zalety rolet rzymskich z szelkami to:

  • regulacja przepuszczalności światła,
  • łatwy dostęp do okna,
  • dekoracyjność,
  • prosty montaż.

Do czego montowana jest roleta rzymska?

Wyniki
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Dekoria.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także