Rozwiązania do małych mieszkań

4
Rozwiązania do małych mieszkań

Małe mieszkanie wcale nie musi być ciasne. Wystarczy dobrze zaaranżować powierzchnię, a już na kilku metrach kwadratowych z łatwością pogodzimy sypialnię
z salonem i miejscem do pracy. Przedstawiamy ciekawe rozwiązania do małych mieszkań.

rozwiązania do małych mieszkań - praktyczne pojemniki

Co prawda po ostatnim kryzysie banki znowu nieco chętniej udzielają kredytów, to jednak przeciętną rodzinę stać zazwyczaj na małe mieszkanie, dwu-, trzypokojowe.

Eksperci wyliczyli, iż nie chcemy brać większego kredytu niż 250 do 300 tysięcy złotych. To wystarczy, w zależności od regionu, w którym mieszkamy, na średnio 60 m² w mniejszych miastach do 40 m² w większych. Według analiz Home Broker osoby, które myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego, wybierają te nieprzekraczające 47 m². Osoby zainteresowane  kawalerką decydują się na ogół na 34 m². Popularność małych mieszkań jest niepodważalna. Zarówno deweloperzy, projektanci wnętrz i producenci mebli starają się „wycisnąć” jak najwięcej z małej powierzchni. Dzięki temu powstają mieszkania na planie kwadratu czy prostokąta łatwe do zaaranżowania. Przyzwyczailiśmy się kojarzyć lofty z wielkimi powierzchniami, a jednak powstają i takie nieprzekraczające 50 m².
Piętrowe łóżko, a pod nim biurko z miejscem do pracy? Jak najbardziej. Producentem mebli specjalizującym się w oszczędzaniu miejsca, dzięki zabudowie wnęk, łączeniu kilku funkcjonalności w jednym meblu jest szwedzka IKEA.

pojemna szafka pod umywalkępraktyczna suszarka na bieliznę

Rozwiązania do małych mieszkań

Żeby dobrze wykorzystać małą powierzchnię mieszkania, postawmy na sprytne rozwiązania. Zanim podpiszemy umowę kupna naszej kawalerki czy większego mieszkania, zwróćmy uwagę, jak rozplanowane jest nasze M. Upewnijmy się, że okna są po południowej stronie - to sprawi, że mieszkanie będzie jasne i ciepłe. Jeśli powierzchnia odbiega w kształcie od prostokąta, a w zamian mieszkanie ma wiele wnęk, może to być bardzo dobra wiadomość. Wnękę można zabudować szafą, może stać się schowkiem lub dekoracyjnym regałem. Można zabudować ją drzwiami z lustrem, co powiększy optycznie przestrzeń.

na specjalnych prętach możemy powiesić akcesoria kuchenne lub ziołapraktyczne półki pod skosy

 

Oceń artykuł
3,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także