Rozwijaj biznes z solidnym partnerem biznesowym

0
Rozwijaj biznes z solidnym partnerem biznesowym

Coraz częściej zamiast przemierzać sklepowe alejki, wolimy „przeklikać” w sieci produkty, które nas interesują. Zamknięte z powodu pandemii sklepy przyczyniły się do popularności e-zakupów. Jednak start internetowego biznesu to nierzadko duży wydatek, a budowanie własnej marki i zdobywanie klientów trwa latami. Warto więc pomyśleć o prostszej alternatywie, jaką może być sprzedaż za pośrednictwem Allegro, platformy pierwszego wyboru dla polskich konsumentów.

Co trzeba wiedzieć rozpoczynając działalność w e-commerce?


Liczne raporty wykazują, że większość Polaków zmieniła w ostatnim czasie swoje nawyki zakupowe i przeniosła się do online, czego efektem jest dynamiczny rozwój sektora e-commerce. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z e-handlem od Allegro, nie musi nawet szukać klientów – w końcu oni już są na platformie. Na Allegro znajdą również szereg narzędzi i rozwiązań, które pozwolą na rozwój w bardzo konkurencyjnym środowisku e-commerce.

Klienci lubią Allegro, ponieważ mają tu dostęp do ponad 120 tysięcy firm oferujących im wszystko, czego potrzebują. Doceniają wygodę, szybkie i pewne dostawy oraz jakość obsługi. Na ogólny sukces sprzedawców mają wpływ świetna infrastruktura i liczne udogodnienia Allegro, które w połączeniu z doskonałą obsługą klienta przyczyniają się do generowania ruchu. Szybko rozwijający się sprzedawcy osiągają znakomite rezultaty. Najlepszym w ciągu roku udaje się zwiększać sprzedaż o 118% (dane za 2019 rok).

Własny sklep internetowy, a może sprzedaż na Allegro?


Budowa lojalnego grona klientów, a co za tym idzie możliwości zwiększania zarobków, trwają latami i wymagają nakładów finansowych, które nie od razu mogą się zwrócić. Dlaczego więc nie sprzedawać na platformie, która dla 80% internautów jest ulubionym miejscem zakupów online?

Allegro to marka, działająca na polskim rynku od ponad 20 lat oraz największa platforma e-commerce w Polsce, która każdego miesiąca przyciąga średnio 20 mln internautów, co odpowiada 63% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 76% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

Rozpoczęcie działalności na platformie nie wymaga wkładu własnego, a rozwiązania, które są rozwijane od lat, ułatwią klientom dotarcie do naszych produktów oraz bezpieczne i szybkie zakupy. Sprzedający nie muszą wnosić stałych, np. miesięcznych, opłat za obecność na platformie. Rozliczenie dokonywane jest na podstawie prowizji od sprzedaży.

Co więcej, rozpoczynając współpracę z platformą, możemy liczyć na różnego rodzaju zniżki i promocje, a zyskując status Super Sprzedawcy możemy liczyć na kolejne bonusy do Allegro.

Jak zacząć sprzedaż na Allegro?


Rozpoczęcie sprzedaży na Allegro jest bardzo proste - wystarczy wpisać NIP do formularza rejestracyjnego. Po wprowadzeniu danych należy aktywować adres e-mail i wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1,01 zł. Kwota ta zostanie zwrócona po kilku dniach. I gotowe! Teraz można zabrać się za budowanie atrakcyjnej oferty.

Wpływ na powodzenie sprzedaży ma wiele czynników. Najważniejsze to: zdjęcia, które przyciągają wzrok klientów, opis, czytelne nagłówki, ceny dostosowane do stawek konkurencji i oferty specjalne – np. dołączenie do Allegro Smart!, programu oferującego klientom darmowe wysyłki oraz zwroty. Bardzo ważna jest również komunikacja z kupującymi, która przyczynia się do pozyskiwania pozytywnych ocen.

Każdy sprzedawca, który dołączy do Allegro, może skorzystać z pakietu powitalnego, czyli specjalnych zniżek i promocji nawet przez 8 miesięcy. W ramach tego udogodnienia sprzedający otrzymuje do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży i do 50% zniżki na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej. Program obejmuje też m.in. pakiet 100 wyróżnień dla ofert, ich darmowe wystawianie oraz darmowy abonament profesjonalny (narzędzia dla sprzedawców).

Jak widać, rozpoczęcie sprzedaży na Allegro jest naprawdę proste. Wielu sprzedawców odnosi pierwsze znaczące sukcesy zaledwie po kilku tygodniach. W 2020 roku jeden z nich osiągnął wartość sprzedanych produktów w wysokości 1 mln zł zaledwie po… 19 dniach.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także