Rusza Akademia Umiejętności

Rusza Akademia Umiejętności

28 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Akademii Umiejętności Praktycznych Caparol. To wspólna inicjatywa firm Caparol Polska, LACUFA Berlin i Saksońskiego Centrum Kształcenia Zawodowego w Dreźnie oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu.

Jej celem jest wykształcenie profesjonalnych malarzy i wykonawców systemów ociepleń, posiadających niezbędną wiedzę praktyczno-teoretyczną poszerzoną o umiejętności niezbędne do prowadzenia samodzielnej firmy, a także ukazanie uczniom zawodów malarza i dociepleniowca w znacznie atrakcyjniejszej niż dotychczas formie. Program Akademii Umiejętności Praktycznych Caparol został poszerzony o dodatkowe umiejętności ofertowania, wymiarowania, kosztorysowania i fakturowania z prowadzeniem księgowości małej firmy włącznie.

Rusza Akademia Umiejętności - zdjęcie 1Na pierwszą placówkę w ramach programu Akademii Umiejętności Praktycznych Caparol wybrano Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP) w Radomiu. Przede wszystkim ze względu na bogate doświadczenie tej szkoły w zakresie współpracy z wiodącymi firmami europejskimi na polu oprogramowania sterowanych cyfrowo maszyn do obróbki metali. Powstanie Akademii stanowi kolejny etap w pozyskiwaniu przez CKP nowoczesnych technologii dla procesów nauczania praktycznego. Dzięki współpracy z firmą Caparol Polska radomskie Centrum zdobędzie specjalistyczne kompetencje w dziedzinie najnowocześniejszych technologii wytwarzania i stosowania farb budowlanych i systemów ociepleń. Warto podkreślić, że CKP dysponuje dużym zapleczem lokalowym, zdolnym do zorganizowania wyspecjalizowanych pracowni dydaktycznych do nauki w zawodach: malarz - tapeciarz, tynkarz, monter izolacji budowlanych. W budynku szkolnym znalazło się również miejsce na zbudowanie niewielkiego domku szkoleniowego służącego do nauki wykonywania systemów ociepleniowych.

W sierpniu przeszkolono w Dreźnie dwóch nauczycieli Centrum, którzy będą szkolić uczniów w Akademii Umiejętności Praktycznych Caparol. Od początku roku szkolnego 2008/2009 trwały intensywne prace kończące remont i wyposażenie pracowni malarskiej. CKP własnymi siłami wykonało nowe stoły robocze, kabiny szkoleniowe, stanowisko do mycia pędzli i wałków. Firma Caparol Polska dostarczyła potrzebne do remontu farby ścienne i żywice podłogowe oraz pomogła w zakupie specjalistycznego stanowiska do mycia narzędzi z odstojnikiem i filtrem wody myjącej oraz narzędzi malarskich i tynkarskich. Zapewniła także wyroby ze swojej oferty niezbędne do realizacji programu nauczania (grunty, farby, żywice, szpachle, kleje BSO, tynki, materiały dekoracyjne i inne). Ponadto wspólnie z nauczycielami CKP zaplanowano kolejne cykle szkoleniowe w Saksońskim Centrum Kształcenia Zawodowego Ochrony Środowiska i Przemysłu Chemicznego w Dreźnie.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Caparol

Polecamy Ci również

Zobacz także