Safari w domu

Wnętrza z wykorzystaniem motywów zwierzęcych to wciąż powracający trend. Już w latach 20-tych podróżujący po Afryce turyści przywieźli do swoich domów dekoracje w postaci skór dzikich zwierząt, a następnie udekorowali nimi wnętrza.

Źródło: Excellent Design - studio aranżacji i wyposażenia wnętrz Źródło: Excellent Design - studio aranżacji i wyposażenia wnętrz

Źródło: Excellent Design - studio aranżacji i wyposażenia wnętrz Źródło: Excellent Design - studio aranżacji i wyposażenia wnętrz

W latach 30-tych słynny projektant Michael Thonet zaprojektował fotel, który obił krowią skórą. Tak jak kiedyś, tak i teraz wszystko co przypomina zwierzęta na nowo gości w naszych domach. Również znani kreatorzy mody swoje kolekcje w roku 2009 opierają na motywach zwierzęcych.

Źródło: Mebelplast Źródło: Mebelplast

Nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze z akcentem zwierzęcym może całkowicie odmienić wygląd. Stosując dekoracje typu safari stworzymy wnętrze o ciepłych barwach ziemi: brązy, beże, zielenie i żółcie. Wszelkiego rodzaju sztuczne skóry (dbajmy o prawa zwierząt), duża ilość egzotycznego drewna, ciepłe światło i świece przypominające palące światło Afryki mogą nadać elegancji i oryginalności. Ponadto styl ten możemy wykorzystać po trochu w każdym pomieszczeniu – np. dodając do sypialni lampy, których klosze to cętki tygrysa lub paski zebry.

Źródło: E&M Mariusz Padło Źródło: E&M Mariusz Padło

Źródło: archiwum prywatne Źródło: www.decorador.pl

Biało-czarne pasy nadają się doskonale dla ludzi, którzy lubują się w białych wnętrzach. Wystarczy skóra zebry jako dywan i lampa z podstawą w pasy, a wnętrze nabierze charakteru i oryginalności, a zarazem nie będzie przepełnione dodatkami. Motyw pasków we wnętrzach nadaje im designerski wygląd. Nadaje się świetnie zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń.

źródło: BoConceptźródło: BoConceptźródło: BoConcept


Najważniejszy w wykorzystywaniu motywów zwierzęcych jest umiar. Najlepiej dobrać maksymalnie dwa lub trzy znaczące dodatki tak, by nasze oko nie męczyło się zbyt szybko, a późniejsza chęć zmiany stylu będzie jedynie kwestią wymiany kilku elementów. Moja propozycja to meble i tkaniny - kanapa, krzesło, sofa, lampa, dywan, rama lustra, pościel lub nakrycie łóżka.

Miłego urządzania!

Autorka jest właścicielką firmy Stanskadecor.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Alicja Stańska

Polecamy Ci również

Zobacz także