Salon fryzjerski – jak zaprojektować jego wnętrze?

Aranżacja salony fryzjerskiego
Meble do recepcji fryzjerskiej powinny zdecydowanie wpasować się w naszą koncepcję wystroju całego salonu.

Tworzenie salonu fryzjerskiego nie jest łatwym zadaniem i wymaga od jego właściciela wiele wysiłku. Warto jednak poświęcić na to nieco swojego czasu, gdyż dobrze prezentujący się salon jest w stanie przyciągnąć spore grono klientów. W wielu przypadkach, zanim poznają oni umiejętności fryzjerskie danej osoby, decydują się na wizytę w salonie właśnie ze względu na jego wygląd. O czym zatem pamiętać i jakie meble wybrać, aby nasz salon fryzjerski zachęcał do jego odwiedzania? Oto kilka podpowiedzi.

Planowanie stref

Już na samym początku naszego planowania, musimy zdecydować, w których miejscach będą się znajdowały poszczególne strefy w naszym salonie. Dzięki temu, łatwiej będzie nam zaaranżować każdą z nich. Chodzi tutaj zatem o recepcje fryzjerskie, poczekalnie, strefy przygotowania do zabiegów i ich wykonywania, strefy przeznaczone dla pracowników czy toalety. Każda z nich wymaga nieco innego rozplanowania, ale wszystkie muszą łączyć w sobie wygodę, praktyczność oraz estetykę. Oczywiście, takie rozplanowanie wystroju wszystkich stref, a w rezultacie całego salonu, może zająć nam nieco czasu. Na początku warto zatem skupić się na tej jego części, którą będą odwiedzać potencjalni klienci, pragnący umówić się na wizytę, a więc na recepcji. Na co zatem należy zwrócić największą uwagę rozplanowując jej aranżację czy dobierając kolejne elementy wyposażenia?

Czym charakteryzują się funkcjonalne recepcje fryzjerskie?

Recepcja to pierwsze miejsce, które widzą klienci wchodzący do naszego salonu. Dlatego też, należy precyzyjnie zaplanować to niepozorne wydawać by się mogło pomieszczenie. Przede wszystkim, należy rozplanować jego rozkład, który będzie funkcjonalny, zarówno dla naszych gości, jak i samych pracowników salonu.

Oczywiście, wiele zależy od tego jakiego typu pomieszczeniem dysponujemy. Jeśli istnieje taka możliwość, recepcja w której potencjalni klienci będą mogli umawiać się na wizyty, powinna znaleźć się naprzeciwko wejścia. Dzięki temu, osoby wchodzące do salonu nie będą musiały szukać jej wzrokiem, ale trafią wprost do pracownika salonu. W wielu przypadkach, recepcje fryzjerskie pełnią również funkcję poczekalni, dlatego podczas wstępnego aranżowania takiego miejsca, pamiętajmy o wyodrębnieniu odpowiednio dużej przestrzeni, w której klienci będą mogli spokojnie oczekiwać na wizytę. Jeśli tylko dysponujemy większym pomieszczeniem, warto również pomyśleć o zorganizowaniu nawet niewielkiej przestrzeni na ekspres do kawy, która z pewnością umili wszystkim czas spędzony w salonie.

recepcje fryzjerskie

Recepcje fryzjerskie – wyposażenie

Po wstępnym zaplanowaniu rozkładu takiego pomieszczenia, przychodzi czas na kolejny krok, jakim jest wybór i zakup jego wyposażenia. Należy pamiętać, że meble do recepcji fryzjerskiej powinny zdecydowanie wpasować się w naszą koncepcję wystroju całego salonu, tak by były jego integralną częścią. Nie chcemy przecież, aby każda ze stref znajdujących się w naszym salonie była w odrębnym stylu, gdyż wówczas może zapanować chaos, który nie przypadnie do gustu klientom. Na szczęście, nie jest dzisiaj trudno znaleźć świetnej jakości meble do recepcji, a ich wybór z roku na rok jest coraz większy. Tym bardziej, że dysponując odpowiednimi środkami finansowymi możemy nawet zamówić wykonanie mebli według naszego własnego pomysłu. Oczywiście, w tym przypadku najważniejsza jest sama recepcja, czyli wysokie biurko, przy którym będzie można umawiać klientów na wizyty, czy odbierać telefony. Nie można jednak zapominać, że meble do recepcji fryzjerskiej to często również wygodna kanapa dla klientów, stolik, na którym ułożymy czasopisma, czy szafka na rzeczy osobiste osób odwiedzających nasz salon.

Meble do recepcji = meble biurowe?

W przypadku małych salonów, recepcje fryzjerskie bardzo często są również miejscem, w którym właściciel zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z funkcjonowaniem takiego biznesu. Dlatego też, bez względu na to czy do takich celów mamy do dyspozycji dodatkowego pomieszczenie, czy też korzystamy z recepcji, należy pomyśleć o tym jakie meble biurowe mogą być nam potrzebne. Chodzi tutaj chociażby o dodatkowe szafki na dokumenty, które pozwolą nam zachować porządek.

Gdzie kupować meble do recepcji fryzjerskiej?

Rzecz jasna, meble do recepcji najlepiej jest kupować w sklepach branżowych, które specjalizują się w tego typu produktach. Sklepy z wyposażeniem salonów fryzjerskich posiadają bardzo szeroką ofertę, w związku z czym często w jednym miejscu, możemy się zaopatrzyć w większość elementów wyposażenia, które są nam potrzebne. Takich miejsc warto szukać w naszej najbliższej okolicy, ale w przypadku gdy ich nie znajdziemy, mamy do dyspozycji Internet. Pamiętajmy tylko aby stawiać na sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się zaufaniem swoich klientów i otrzymują od nich dobre opinie. Z pewnością jedną z takich marek jest AYALA – producent mebli do salonów fryzjerskich i barbershopów.) Aranżacja już samej recepcji salonu fryzjerskiego wydaje się zatem być dość czasochłonna, ale z pewnością warto włożyć w nią nieco naszego wysiłku, aby później cieszyć się fantastycznymi efektami i zadowoleniem odwiedzających nas klientów.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także