Salon kibica – jak przygotować się do finału Euro 2016

Salon kibica – jak przygotować się do finału Euro 2016

Już za chwilę finał Euro 2016. Choć nasza drużyna w nim nie zagra, to i tak wiele osób zasiądzie w swoich mieszkaniach przed telewizorem, żeby uczestniczyć w tym jakże ważnym wydarzeniu footbolowym.

Sporo osób wybiera oglądanie meczu na dużych ekranach w miejscach publicznych, gdzie wspólnie można się ekscytować strzelonymi bramkami. Ale są wśród nas i domatorzy, którzy wolą obejrzeć mecz w domu. Jednak aby poczuć emocje, jakie towarzyszą finałowi Euro 2016, warto odpowiednio się przygotować.

Pyszna przekąska na mecz to podstawa udanego oglądania.

Pomysł na przekąskę, która przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Smacznego oglądania meczu!

nachar (Pixabay.com)

Jeżeli jesteśmy fanami nie od dziś…z pewnością akcenty footbolowe od dawna goszczą w mieszkaniu, bo prawdziwy kibic jest z sercem ze swoją drużyną 24 godziny na dobę i podkreśla to na każdym kroku. Młodzi kibice są nawet gotowi pomalować swój pokój w barwach ulubionej drużyny. Często wnętrza ich pokoi są również pełne przeróżnych dodatków i gadżetów związanych z pasją do piłki nożnej. W tym przypadku dodatkowa dekoracja na finał Euro 2016 nie będzie potrzebna.

Zobacz: Pufa piłka dla fanów sportu i nie tylko! [GALERIA]

Jeżeli nasz wiek i przede wszystkim partnerzy życiowi nie pozwalają pomalować salonu w barwach drużyn z finału Euro 2016, to musimy postawić na bardziej subtelne dekoracje i dodatki oraz skupić się na przygotowaniu miejsca na komfortowe oglądanie tego wydarzenia. Wykorzystajmy ściany na tymczasowe dekoracje typu obrazki, grafiki czy szaliki, abyśmy mogli poczuć się, jak na Stadionie we Francji, czy chociaż profesjonalnie przygotowanej domowej strefie kibica. Ważną kwestią jest również ustawienie mebli. Telewizor powinien być naprzeciwko kanapy, na której zasiądziemy podczas meczu i w odpowiedniej odległości wówczas będziemy mogli w pełni wykorzystać walory naszego sprzętu RTV.

Komfortowa odległość telewizora od kanapy, w zależności od jego wymiarów:

  • 32 cale – 1,2–2 m
  • 40 cali – 1,5–2,5 m
  • 46 cali – 1,7–2,9 m
  • 55 cali – 2,1–3,4 m
  • 65 cali – 2,4–4 m

To Cię zainteresuje: Strefa Małego Kibica. Jak urządzić piłkarski pokój...

Tym, którzy nie dysponują dużym odbiornikiem telewizyjnym, polecamy umówić się na oglądanie finałowego meczu z przyjaciółmi lub sąsiadami z większym telewizorem. Dodatkowo większa liczba kibiców stworzy lepszą atmosferę, zbliżoną do klubowej.

Pamiętajmy także o stoliku kawowym ustawionym niedaleko sofy, żeby móc tam postawić odpowiednie przekąski i napoje. W tym celu możemy zakupić odpowiednią zastawę. Szklanki z logo drużyny, której będziemy kibicować oraz miseczki. Z pewnością dostaniemy je w sklepie kolekcjonerskim i Internecie. Stolik postawmy w odpowiedniej odległości tak, aby w przypływie emocji po strzelonej bramce nie uszkodzić go ani żadnej rzeczy, która na nim stoi.

Tak przygotowany salon z pewnością nastroi nas do jeszcze większego kibicowania faworyzowanej przez nas drużynie.

Polecamy: Przepis na pyszne i szybkie do zrobienia francuskie paluchy serowe

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także