Salon piękności dla zwierząt

Domowe zwierzęta wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Coraz częściej wykonujemy je w profesjonalnych salonach piękności dla zwierząt.

Urządzenie salonu piękności dla zwierząt wymaga specjalistycznego sprzętu. Potrzebny będzie przede wszystkim stół, na którym wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne, specjalne wanny do kąpieli, w których łatwo można umieścić naszego pupila, czy suszarki, które łagodnie, ale skutecznie wysuszą sierść. Odpowiedni sprzęt zapewnia wygodę wykonania zabiegów oraz komfort naszym zwierzakom.

Równie ważne, co same zabiegi, jest atmosfera i wystrój poczekalni. Zabawki dla zwierząt, czy legowiska dla nich pomogą pozbyć się stresu i miło spędzić czas w oczekiwaniu na kąpiel, czy czesanie.

Odpowiedni wystrój zapewni też dobre samopoczucie właścicielom. Warto zadbać o dekoracje – portrety zwierząt, odpowiednio dobrane kolory, no i wygodne miejsca do siedzenia również dla ludzi.

Większość salonów proponuje strzyżenie psów – zarówno zgodnie z normami FEI dla danej rasy, jak i fryzury dobrane indywidualnie dla psów (również „wielorasowych), trymowanie, kąpiele pielęgnacyjne, regenerację zniszczonej sierści, przycinanie pazurów oraz pielęgnację uszu i okolic oczu. Najlepiej, by w salonie nie stosowano żadnych uspokajających środków farmakologicznych, za to dbano o czystość – sprzęty powinny być tak dobrane, żeby ich dezynfekcja była łatwa i skuteczna.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: hotfrog.com, heritagepetsalon.com, sparkygrooming.com, houseofpawpetsalon, cylex-uk.co.uk, kyivpost.com

Polecamy Ci również

Zobacz także