Salon - układ doskonały

Salon to miejsce wyjątkowe. Przestrzeń relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Chcielibyśmy, aby pomieścił wszystkich i wszystko. Niestety, marzenia o dużym, przestrzennym salonie spełniają się tylko czasami.

SalonJak zaaranżować salon, by go nie „zagracić”? I co zrobić, żeby nasz właśnie był wyjątkowy, nawet jeśli miejsca w nim mamy niewiele? Oto kilka pomysłów i inspiracji. Leniwe popołudnie przed telewizorem – każdy z nas czasem ulega tej pokusie. Może oduczyliśmy się skakania po kanałach, ale telewizor i zestaw kina domowego nadal są głównym punktem salonu, a salon to przecież centrum życia w domu.

Styliści wnętrz są co do tego zgodni: living, czyli meble do salonu, to przede wszystkim oprawa sprzętu hi-fi. Jak więc go odpowiednio pokazać, aby nie skończyło się na banalnym zestawieniu: szafka tv i stojak na płyty?

SalonOprawa kina domowego
Nareszcie meble dopasowują się do naszych potrzeb. Ułatwiają nam korzystanie z nowinek technologicznych i wzorniczo się do nich upodabniają. Dlatego w salonie powinny znaleźć się meble przystosowane do nowoczesnego sprzętu. Najlepsze będą bryły, które pomieszczą i wyeksponują sprzęt hi-fi, zbiory kaset i płyt czy telewizor plazmowy lub projektor, z którego będziemy wyświetlać filmy. Wspaniały efekt dadzą te o nowoczesnym wzornictwie z dodatkiem szkła i aluminium. Wysoki połysk i wyraziste kolory to przecież stylistyka oprawy kina domowego. Wszystkim kinomanom Kolekcja Mebli Klose proponuje m.in. linię mebli Vento. To zestaw, w którym bryły mebli nie są już tak pełne, dlatego idealnie pasują do niewielkich przestrzeni. Poszczególne elementy zestawu: witryny, słupki, szafki i kredensy, uzupełnione przezroczystym bądź kolorowym szkłem i aluminiowymi aplikacjami, tworzą niebanalne układy mebli. W nowoczesny zakątek telewizyjny dobrze wkomponuje się szezlong Kler z Programu D020. To efektowny fotel, wsparty na metalowej, chromowanej, okrągłej podstawie, dzięki której może się obracać. Komfort zapewnia również odchylane oparcie. Wyrazista kolorystyka tapicerki fotela Kler oraz ciekawe wybarwienia i blask aluminium w linii mebli Vento wyeksponują kącik telewizyjny, ale nie zdominują salonowego wnętrza.

Zamiast kominkaSalon
Oryginalne bryły mebli w otoczeniu nowoczesnego sprzętu to połowa sukcesu. Kolejne wyzwanie to odpowiedni wybór poszczególnych elementów, tak aby zakątek telewizyjny był nie tylko piękny, ale również funkcjonalny i wygodny. W salonie najważniejsza jest przestrzeń. Zbędne elementy szybko staną się rupieciami zajmującymi miejsce, ale zbyt dużo wolnej przestrzeni stworzy wrażenie nieprzyjemnej pustki. Możliwość tworzenia różnorodnych zestawień mebli to jedna z najnowszych propozycji Kolekcji Mebli Klose. Szeroki wybór brył w zależności od wielkości i pełnionych funkcji spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Wolnostojąca ścianka tv w salonie w nieszablonowy sposób może wyeksponować telewizor plazmowy, sprzęt hi-fi oraz kasety i płyty. Ścianka jest obrotowa, co umożliwia jej użytkowanie nawet w małym pomieszczeniu. W linii Quibono na uwagę zasługuje m.in. zestaw łączący w sobie prostotę linii nowoczesnej z delikatnymi, klasycyzującymi akcentami, takimi jak ozdobne żłobienia we frontach drzwiczek czy cokoły z aluminiowymi aplikacjami. Ciekawe wzornictwo i kolorystyka (buk kolonialny i koniakowy) tego zestawu nadaje aranżowanej przestrzeni wytwornego i właśnie kolonialnego charakteru. Oryginalna bryła przestrzennego kredensu czy wysokiej podświetlanej witryny oraz funkcjonalne szuflady w komodzie tv będą doskonałym dopełnieniem salonowego wnętrza.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Opracowanie: Control Art

Źródło: KM Klose

Polecamy Ci również

Zobacz także