Salonowe trendy 2016 – inspiracje aranżacyjne

0
Modern Line - płyta Slim Rust
Produkty z betonu architektonicznego Modern Line to wyjątkowa oferta na rynku! Umożliwiają tworzenie nietypowych i oryginalnych aranżacji przestrzeni. Wykonywane w technologii ręcznego odlewania zmieniają znane w wyjątkowe.

Analiza tegorocznych trendów wnętrzarskich pokazuje, że podejmując się aranżacji salonu i przylegającego do niego tarasu, powinniśmy postawić na naturalność i oryginalność. W urządzaniu tej przestrzeni będziemy w tym roku stawiać głównie na ekologię, pastelowe kolory, kontrasty oraz odchodzenie od schematycznych wzorów podłóg.

Po pierwsze - indywudualizm

W urządzaniu salonu najważniejsze staje się stawianie na oryginalność. Zastosowanie wyjątkowych mebli, dodatków lub płaszczyzn ścian i podłóg pokrytych wyróżniającymi się materiałami to tendencja wciąż rosnąca i wskazująca na naszą potrzebę indywidualności i niechęci do unifikacji. Niezwykłym salonowym trendem staje się również zacieranie granicy pomiędzy dwoma strefami - salonem i ogrodem/tarasem. Przestrzenie te zaczynają przenikać się wzajemnie – ogród wkracza do domu poprzez roślinność, duże okna czy zastosowanie tych samych materiałów, a wnętrza wychodzą na tarasy, stają się kolejnymi pomieszczeniami domu – wyposaża się je pieczołowicie w odpowiednie meble, dodatki, posadzki, dodatki, kominki, grille…

Po drugie – podłogi i ściany

Ściany i podłogi zaczynają odgrywać coraz większą rolę w mieszkaniach. Koncepcja urządzania ich (w szczególności posadzek) tak, by stanowiły jedynie tło dla wyposażenia mieszkania, odchodzi powoli do lamusa. Odpowiednio zagospodarowane powierzchnie stają się głównym składnikiem wyróżniającym wnętrze. Tutaj również liczy się oryginalność: zapominamy o nudnych tapetach, stosujemy nietypowe zestawienia bardzo modnych geometrycznych wzorów, różnorodnych kolorów, struktur czy stylów. Ta niełatwa sztuka łączenia potrafi dać naprawdę efektowne rezultaty.

Podążając za trendami wybieramy wyjątkowe i naturalne faktury ścian, ale z wyraźnym odchodzeniem od gładkich materiałów. Zastępujemy je lub łączymy ze strukturami szorstkimi, chropowatymi i nieobrobionymi – cegła, kamień, drewno czy wciąż bardzo modny beton – stają się popularnymi naturalnymi towarzyszami powierzchni jednolitych. Połączenie gładkiej podłogi lub ściany z powierzchnią szorstką spotykamy w różnych zestawieniach: w obrębie tych samych (beton) lub różnych materiałów (beton, cegła, drewno, coraz modniejszy dywan).

Modern Line - donica Big

Nowoczesna donica do ogrodu. Sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach.

Modern Line
Modern Line - donica Regular

Betonowa donica do nowoczesnych wnętrz i nie tylko.

Modern Line
Modern Line - kolekcja Gravity

Meble i stół Gravity to połączenie betonu i drewna.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 100x120 cm

Płyta Slim świetnie sprawdzi się na ścianie w domu, jako podłoga na taras lub może być alternatywą do płytek ceramicznych.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 100cm x 200cm

Płyty Slim występują w dwóch formatach – 80×80 cm oraz 100×200 cm.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 100cm x 200cm

Zastosowanie płyt Slim z pewnością odmieni każde wnętrze.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 100x120 cm

Okładzina betonowa o grubości do 2cm.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 80x80 cm

Płyta Slim ma różne zastosowania. Sprawdzi się w domu jak i na zewnątrz.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 80x80 cm

Beton architektoniczny będzie pasował do nowoczesnych wnętrz.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim 80x80 cm

Ściana w salonie z płyt z betonu architektonicznego.

Modern Line
Modern Line - płyta Slim Rust

Nowoczesne wnętrze to nowoczesny design.

Modern Line
Modern Line - stół Gravity

Stół sprawdzi się zarówno w biurze, na tarsie i w jadalni.

Modern Line
Modern Line - stół i krzesło Gravity

Meble Gravity wykonane są w technologii ręcznego odlewania.

Modern Line
Modern Line - stolik Focus

Stolik Focus ma ciekawy i nowoczesny kształt pokryty filcem.

Modern Line
Modern Line - stolik Focus

Stolik wykonany z betonu architektonicznego sprawdzi się w salonie.

Modern Line

Po trzecie  - style i kolory

Wśród kolorów w tym roku zdecydowanie na pierwsze miejsce wysuwają się barwy pastelowe (odcienie niebieskiego i jasnego różu), wciąż też modne jest złoto. Bardzo istotne nadal będzie łączenie różnych wzorów, kolorów, materiałów i stylów – w tych przypadkach stawiamy na odważne i kontrastowe zestawienia, odchodząc od schematów i konwencji. Chociaż łączenie wszystkich trendów w przestrzeni jednego salonu jest z różnych względów niemożliwe, możemy pokusić się o zastosowanie rozwiązań, które pozwolą na podążanie za większością z nich. Jednym z nich jest materiał, który łączy w sobie naturalność, surowość, oryginalność i możliwość unifikacji wnętrza i zewnętrza. 

Po czwarte –  materiał odpowiadający na trendy

Beton architektoniczny to wymarzony materiał dla wszystkich, którzy poszukują indywidulanych i oryginalnych rozwiązań do wnętrz. Betonowe stoły, krzesła, stoliki kawowe, donice czy płyty staną się nietypowym i wyróżniającym elementem każdego salonu. To idealny materiał na okładzinę ścienną i podłogową. Może być gładki – elegancki, wysublimowany i satynowy - a co za tym idzie, świetnie wyglądać na podłodze i ścianie jako alternatywa kafelek czy paneli, można go też wykorzystać w wersjach szorstkich, pełnych naturalnych porów i raków. Betonowe płyty dają możliwość zagospodarowania całej płaszczyzny posadzek czy ścian, tworzenia różnych kontrastowych – gładko-szorstkich -zestawień z drewnem (panele, deski), miękkim dywanem (coraz modniejszym w tym sezonie) czy cegłą na ścianie Betonowe płyty pozwalają wreszcie na łączenie z różnorodnymi kolorami, w tym tak modnymi pastelami. Umiejętne ich zastosowanie sprawdzi się w wielu stylach - szarości idealnie współgrają z wciąż popularnym stylem loftowym.

Beton jest materiałem, który idealnie nadaje się też dla wszystkich chcących zacierać granice między domem i ogrodem. Odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych doskonale sprawdzi się jako okładzina czy materiał na meble i na zewnątrz, i we wnętrzach pomieszczeń! Użyty na ścianach i posadzkach tarasu i salonu stanie się spoiwem unifikującym, pozwalającym na wzajemne zespolenie i przenikanie się obu przestrzeni.  Betonowe płyty dają też możliwość wprowadzenia do wnętrz, ogrodów i na tarasy trendów popularnych wśród architektów i stosowanych w przestrzeni publicznej – wykorzystania na ścianach modnego efektu rdzy bez użycia stali kortenowskiej! Pozwalają na osiąganie zaskakujących oryginalnością rezultatów aranżacyjnych, a co za tym idzie, wpisują się w tak modną indywidualizację pomieszczeń.
Jak widać, beton architektoniczny to materiał wszechstronny, który nie tylko wciąż jest trendy, ale także doskonale się w nie wpisuje. To dlatego wykorzystanie betonowych mebli czy okładzin na pewno zmieni każdy znany salon w wyjątkowy.

 

Więcej o betonie architektonicznym na: www.modernline.info.pl

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także