Ścianka działowa w sypialni

Ścianka działowa w sypialni

Mieszkanie typu studio to popularne rozwiązanie. Otwarta przestrzeń sprawia, że mieszkanie wydaje się większe i ciekawsze optycznie.

 ścianka działowa w sypialni

Otwarta przestrzeń mieszkania ma wiele zalet, są jednak strefy, które warto choć trochę oddzielić. Takim miejscem jest niewątpliwie sypialnia. Oddzielenie jej od reszty mieszkania doda sypialni przytulności i prywatności. Jeśli rezygnujemy z prawdziwej ścianki działowej, warto pomyśleć o jej zastępstwie. Ściankę działową w sypialni może zastąpić np. lekka ażurowa konstrukcja, albo panele z dekoracyjnego szkła. Lekko i dekoracyjnie będą też wyglądać zasłony tworzące stylową „alkowę”.

ażurowa ścianka działowazasłony oddzielające sypialnię

Sprawdzonym rozwiązaniem jest też ustawienie regału, tak aby oddzielał część dzienną od sypialnej. Tył regału możemy wykorzystać np. do powieszenia telewizora. Trzeba tylko pamiętać, żeby konstrukcja była odpowiednio stabilna (może być potrzebne mocowanie regału do podłogi lub sufitu).

ścianka działowa z telewizorem

Lekką ściankę działową można też wykonać z płyt kartonowo gipsowych. Jeśli ustawimy ją tak, by nie dotykała ścian bocznych, nie stracimy efektu przestronności mieszkania. Ścianka działowa w sypialni stworzy ciekawą aranżację.

szklana ścianka działowa
ścianka działowa - regał
podział mieszkania
regał oddzielający sypialnię
sypialnia jak alkowa

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także