Ściemniacze światła – światło według potrzeb

1
ściemniacz światła

Wielopunktowe oświetlenie to częsty element nowoczesnej aranżacji wnętrz. To rozwiązanie stwarza ciekawe wrażenie estetyczne, ale jeszcze lepsze efekty daje możliwość sterowania intensywnością oświetlenia, dodatkowo pozwalająca ograniczyć zużycie energii. Funkcjonalne ściemniacze firmy Ospel pozwalają kreować oryginalne kompozycje świetlne i tworzyć niepowtarzalny klimat, redukując jednocześnie koszty eksploatacji.

Urządzając poszczególne pomieszczenia w domach i mieszkaniach należy wziąć pod uwagę ich funkcję i dostosować do niej źródła i rodzaje oświetlenia. Odpowiednio dobrana barwa światła, jego kierunek, stopień rozproszenia, czy załamania tworzą ciekawe rozwiązania wizualne. Gra świateł i cieni pozwala podkreślić poszczególne strefy pomieszczeń i elementy ich wystroju, nadając im unikatowy charakter. Tworzenie odpowiedniego nastroju i efektów estetycznych ułatwiają wysokiej jakości urządzenia do redukcji natężenia światła firmy Ospel. Sterowanie oświetleniem za ich pomocą przekłada się także na zmniejszenie poboru energii elektrycznej.

ściemniacz przyciskowo-obrotowy z kolekcji AS firmy OspelKlimatyczne oświetlenie

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz przykładają do oświetlenia ogromne znaczenie. Światło ma nie tylko po prostu rozjaśniać pomieszczeń, ale też współtworzyć ich przestrzeń. Dlatego poza jednym, centralnym oświetleniem, projektuje się dodatkowe punkty świetlne. Odpowiednio rozmieszczone oświetlenie pomaga wyeksponować elementy dekoracyjne i konstrukcyjne, podkreślić oryginalną fakturę ścian, czy stworzyć odpowiednie warunki do różnych czynności – pracy, czytania, oglądania telewizji lub odpoczynku. Dlatego bardzo ważne staje się nie tylko rozmieszczenie oświetlenia, ale i ostrość światła. Ten element w bardzo znaczącym stopniu wpływa na końcowy efekt estetyczny i funkcjonalny. Idealne dostosowanie natężenia światła do indywidualnych oczekiwań i danych potrzeb umożliwiają wielofunkcyjne ściemniacze światła firmy Ospel. Są one dostępne w wersji przyciskowo-obrotowej lub elektronicznej. Ściemniacze elektroniczne, dzięki funkcji programowania, sprawiają, że zdalne sterowanie oświetleniem jest szybkie i łatwe. Urządzenie pozwala stworzyć indywidualne kompozycje i rozwiązania świetlne, do których można z łatwością powrócić po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie. Ściemniacz elektroniczny gwarantuje błyskawiczne stworzenie właściwej atmosfery o każdej porze dnia i nocy bez konieczności ręcznej zmiany ustawień. Co ważne, ściemniacz jest przystosowany do różnego rodzaju oświetlenia – może współpracować zarówno z oświetleniem tradycyjnym, jak i halogenowym. Zastosowanie ściemniaczy w aranżacji wnętrz ułatwia zróżnicowana paleta kolorystyczna ich obudowy. Urządzenia są dostępne w wersji: białej, ecru, czarnej metalicznej, srebrnej matowej, szampańskiej złotej oraz czekoladowej metalicznej.

ściemniacz przyciskowo-obrotowy z kolekcji Sonata firmy OspelCiemniej znaczy taniej

Zastosowanie dużej liczby źródeł światła nie musi się przekładać na znaczący wzrost zużycia energii elektrycznej. Ograniczeniom kosztów eksploatacji wychodzą naprzeciw energooszczędne rozwiązania oświetleniowe, bardzo pomocne jest także sterowanie światłem za pomocą przystosowanego do tego osprzętu elektrycznego, jak np. ściemniaczy firmy Ospel. Zastosowanie ściemniaczy światła zwiększa efektywność energetyczną i przedłuża żywotność źródeł światła. W pomieszczeniach, które nie wymagają mocnego oświetlenia i nie pełnią funkcji reprezentacyjnych, wykorzystanie ściemniacza przyciskowo-obrotowego firmy Ospel może obniżyć rachunki za energię nawet do 40%. Ergonomiczne pokrętło sprawia, że zmiana natężenia światła jest płynna i wygodna, a subtelny kształt sprawia, że urządzenie doskonale harmonizuje z płaszczyzną ściany. Ważną cechą, która wyróżnia ściemniacze elektroniczne i przyciskowo-obrotowe, jest łagodny start oświetlenia. Zmniejsza to intensywność eksploatacji źródeł światła i zapewnia dłuższą żywotności. Brak konieczności ich wymiany ma pozytywne znaczenie dla kosztów eksploatacji. Urządzenia sterujące światłem firmy Ospel są także bardzo łatwe w montażu, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów powoduje, że z powodzeniem służą przez długie lata.

Jakie wykończenie osprzętu elektrycznego?

Wyniki

Osprzęt elektryczny w domu ma niebagatelne znaczenie, szczególnie jeśli planujemy oświetlenie wielopunktowe, rozmieszczone w różnych miejscach pomieszczenia. Za pomocą ściemniaczy firmy Ospel łatwo i szybko stworzymy odpowiedni klimat, zmniejszając przy tym rachunki za prąd.

Prezentujemy film przedstawiający sposób działania ściemniaczy firmy Ospel oraz wykonanie ich prawidłowego montażu.

 Osprzęt elektryczny Ospel – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ospel

Polecamy Ci również

Zobacz także