Shabby chic – 30 aranżacji wnętrz

Shabby chic to coraz popularniejszy trend w aranżacji wnętrz. To doskonała propozycja dla osób, które cenią stare przedmioty, ale niekoniecznie w eleganckiej i wymuskanej postaci.

 

Shabby chic to właśnie stare przedmioty... wyglądające na stare i podniszczone. Często stosuje się nawet celowe postarzanie mebli i akcesoriów. Elementy wystroju nawiązują do stylu rustykalnego, szczególnie w jego prowansalskim wydaniu.

Dominują jasne kolory – przetarte biele, szarości, pastele. Popularne są tkaniny, szczególnie w kwiatowe wzory, dobrze wyglądają też koronki, czy hafty. We wnętrzach urządzonych w stylu shabby chic jest miejsce i na stare ogrodowe meble, i eleganckie „ludwiki” (byle odpowiednio „zaniedbane”). Równie dobrze wyglądają dywaniki ze ścinków, co i kryształowe żyrandole.

Urządzenie domu lub mieszkania w stylu shabby chic można rozłożyć w czasie – wtedy możemy stopniowo uzupełniać umeblowanie o autentycznie stare przedmioty. Jednak jeśli zależy nam na szybkiej aranżacji, możemy posiłkować się postarzanymi meblami.

Ten styl daje też pole do popisu osobom, które same lubią zajmować się odnawianiem przedmiotów i drobnymi pracami stolarskimi. Wnętrza w stylu shabby chic są przytulne i sielskie, kojarzą z wyobrażeniem o nostalgicznych wakacjach, spędzanych w starej willi na południu Francji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także