Siatka cięto-ciągniona we wnętrzu

Siatka cięto-ciągniona we wnętrzu

Philippe Lebourg, właściciel i prezes biura projektowego Azimut, gdy zasiadł w swoim nowym biurze we francuskim Nantes, zastał w pomieszczeniu metalowe dźwigary. Nie mógł się ich w żaden sposób pozbyć więc wpadł na pomysł zastosowania siatki cięto - ciągnionej z aluminium.

obudowana szafasiatka cięto - ciągniona

Do ozdobienia sufitu zastosowano siatkę o oczkach rombowych 20x10x2 i szerokości mostka 1,0 mm. Montaż siatki spowodował, że sufit wygląda za dnia jak płaska metalowa powierzchnia natomiast wieczorem po włączeniu światła widać techniczne tło sufitu. Filtracja siatki zapewnia optymalne oświetlenie podczas pracy.
W celu zachowania spójności siatką została obudowana również szafa na archiwa z malowanego na biało drewna. Szafa została obudowana siatką o szerokości 1,10 metra. Aby umożliwić przesuwanie drzwi w obie strony, metal został naciągnięty na ramy. Gdy podczas otwierania, drzwi nakładają się na siebie, powstają wciąż nowe wzory.

szafa i sufit pokryty siatką

Dla Philippe Lebourga siatka cięto-ciągniona MEVACO jest materiałem bardzo różnorodnym: "Efekt optyczny jest fascynujący. Dla mnie ważna jest gra między przejrzystością a masywnością." Obecnie architekci stosują siatkę cięto-ciągnioną firmy MEVACO przy przebudowie centrum handlowego Centre Commercial Jean Vilar w Angers w dzielnicy La Roseraie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: mevaco.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także