Siłownia w domu

Nadmiar pracy i życie w pośpiechu powodują, że często brakuje nam czasu na wyjście do klubu fitness czy na basen. Cierpi na tym nasze zdrowie i kondycja fizyczna. Dobre rozwiązanie to urządzenie domowej siłowni.

Jeśli mamy dużo miejsca w domu czy mieszkaniu możemy wydzielić do ćwiczeń specjalne pomieszczenie, np. na poddaszu lub w piwnicy. Także w małym mieszkaniu da się wygospodarować kącik do ćwiczeń, jednak zmieści się tam mniej sprzętów.

domowa siłowniasiłownia w domuprzyrząd do ćwiczeń

Urządzamy kąt do ćwiczeń
Fragment pokoju przeznaczonego na małą siłownię można oddzielić od reszty pomieszczenia parawanem lub lekkimi, przenośnymi ściankami działowymi. Do wstawienia roweru treningowego i ławki do ćwiczenia mięśni brzucha wystarczy powierzchnia ok. 3 m².

W miejscu gdzie ustawimy rower treningowy czy bieżnię, warto wyścielić podłogę matami wygłuszającymi. Zapewni to komfort pozostałym domownikom i sąsiadom, którym mogą przeszkadzać odgłosy sprzętów. Asortyment oferowanych na rynku mat wygłuszających i ścianek działowych jest na tyle szeroki, że można dopasować te elementy do kolorystyki i stylu każdego wnętrza.

Aby nadać ćwiczeniom dynamiki, można wykonywać je przy rytmicznej muzyce.

Przyjemne z pożytecznym
Aby ćwiczenia nie były codzienną, nudną rutyną, można wybrać model roweru z wbudowanym stojakiem na prasę lub ustawić rower naprzeciwko telewizora – oczywiście jeśli pozwala na to metraż i rodzaj pomieszczenia. 

rowerek do ćwiczeńrowerek stacjonarnyćwiczenia w domu

Inny ciekawy pomysł to zakup trampoliny. Skakanie, zdaniem specjalistów fitness, nie tylko bawi, ale przede wszystkim odpręża napięte partie mięśni. Przedtem jednak sprawdźmy, czy będziemy mogli swobodnie z niej korzystać – pomieszczenie powinno mieć co najmniej 2,2 m wysokości.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Renata Sobieraj

Zdjęcia: Bacha Sport, MS Wiecej niż OKNA

Polecamy Ci również

Zobacz także