Skandynawska sypialnia – 35 pomysłów

Styl skandynawski to prostota i naturalność. Doskonale sprawdza się w domach i mieszkaniach, świetnie pasuje także do sypialni.

 

Jak urządzić skandynawską sypialnię? Przede wszystkim zadbajmy jasne kolory i naturalne materiały. Śmiało też możemy łączyć nowoczesne elementy ze starymi (oczywiście potrzeba do tego trochę wyczucia, ale styl skandynawski lubi takie zestawienia). Zadbajmy o kilka ciekawych gadżetów – duże stojące lustro, stary krawiecki manekin, wieszak, albo... kominek.

Nie przesadzajmy też z liczbą mebli – wygodne łóżko i szafki nocne, szafa i fotel w zupełności wystarczą. Przy czym jako szafki nocna możemy wykorzystać np... taborety. Chodzi o to, żeby uzyskać wrażenie lekkości i przestronności. W osiągnięciu tego celu pomoże też dobór kolorów – jak najwięcej powierzchni powinno być jasnych (ściany, podłogi i duże meble).

Na takim tle bardzo dobrze będą wyglądać pojedyncze akcenty kolorystyczne – barwna narzuta, wzorzysty dywanik, albo jedna ściana wyłożona kolorową tapetą. Zobaczcie 35 pomysłów na skandynawską sypialnię.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także