Skandynawski design – meble i oświetlenie

Skandynawski design – meble i oświetlenie

Co łączy system meblowy GRID oraz oświetlenie Darø? To typowe dla skandynawskiego designu minimalistyczne podejście do formy oraz doskonałe zrozumienie kwestii użytkowych.

meble modułowe GRIDGRID to modułowy system meblowy o wszechstronnym zastosowaniu. Można z niego stworzyć nie tylko niemalże dowolny mebel (szafkę, siedzisko lub stolik), ale i wielofunkcyjny regał wystawowy czy artystyczną instalację.
Ten wyjątkowy koncept autorstwa Petera J. Lassena, głównego projektanta i jednocześnie założyciela Montana Group, opiera się na wykorzystaniu sześciennej kostki w kolorze białym i czarnym o wymiarach 40x40x40 cm, którą można łączyć z innymi na szereg różnych sposobów, tworząc zarówno proste meble, jak i złożone systemy wystawiennicze. Dodatkowe elementy – półki, blaty, bloki oraz szuflady – poszerzają możliwości projektowe oraz czynią z systemu meblowego GRID uniwersalne rozwiązanie do domu oraz przestrzeni komercyjnych i publicznych. Rozwiązanie, które elastycznie zmienia się i dostosowuje do preferencji użytkownika. Jednym z przykładów nieograniczonych wręcz możliwości GRID jest replika Pałacu Kultury i Nauki stojąca na terenie Soho Factory w Warszawie, przygotowana z 477 sześciennych modułów.

lampy Bell+

Interesującą propozycją jest oświetlenie marki Darø. W kolekcji tego rodzinnego przedsiębiorstwa znajduje się kilka modeli lamp o klasycznie idealnych kształtach, jak i odkrywczych designerskich wzorach. Jedna z najnowszych propozycji to Bell+ projektu Thomasa Holsta Madsena – w uznaniu za wyjątkowe wzornictwo uhonorowana tytułem German Design Award 2015. Prosty, minimalistyczny design wyróżnia doskonałość zaokrąglonych linii. To dzięki nim, mimo swej oszczędności, Bell+ ociepla wizualnie wnętrze. Lampa posiada opatentowany system kierowania snopem światła, który umożliwia elastyczne dostosowanie oświetlenia do potrzeb domowników.

Marki GRID oraz Darø są już dostępne w Polsce – ich dystrybutorem jest firma Inspiratique.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Inspiratique

Polecamy Ci również

Zobacz także