Składana bateria kuchenna

Wybór baterii Bingo można porównać ze zwycięstwem odniesionym w popularnej grze hazardowej o tej samej nazwie. Dzięki wielości rozwiązań, sami możemy podjąć decyzję, która z "nagród" jest dla nas najatrakcyjniejsza.

Składana bateria kuchenna - zdjęcie 1Składana bateria kuchenna - zdjęcie 2

Bingo to gra hazardowa, pochodzi najprawdopodobniej od włoskiego lotto, gry popularnej w 1530 r. Natomiast samo słowo powstało ze zniekształcenia słowa beano, gry podobnej do bingo, która z kolei święciła triumfy w Stanach Zjednoczonych lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Ziarna fasoli, angielskie beans, służyły wówczas do przykrycia wyczytanych liczb. Jednak pewnego razu podekscytowany gracz, któremu udało się ułożyć wzór z zakreślonych liczb, obwieścił swoje zwycięstwo, wykrzykując Bingo! zamiast Beano! Nowa nazwa przyjęła się dość szybko.

Składana bateria kuchenna - zdjęcie 3Nazwa bingo przyjęła się na tyle powszechnie, że jej znaczenie stało się inspiracją w tworzeniu nazw baterii kuchennych marki Kludi. W szerokiej "puli" znajdziemy modele z wysoką obrotową wylewką, baterie przeznaczone do bezciśnieniowych urządzeń grzewczych, wersje z przyłączem Multi, złączem Bajonett oraz kombinacją obu tych wariantów, tzw. Multi - Bajonett.

Bateria łączy prostotę formy z elegancką stylistyką,  jej smukła linia i kształt przekłada się na funkcjonalność armatury. Zestawienie równie trafne jak wygrany los na loterii.

Przyłącze Multi gwarantuje wygodne i bezpieczne podłączenie zmywarki lub pralki do baterii kuchennej. Złącze bagnetowe Bajonett pozwala na montaż podokienny – dzięki niemu możemy zainstalować baterię w bezpośredniej bliskości okna. Aby je otworzyć, wystarczy jeden ruch ręką: wyciągniętą z cokołu baterię można po prostu odłożyć na bok. Wysokość cokołu po wyciągnięciu baterii wynosi tylko 25 mm. Chromowana powierzchnia Bingo, niczym jej hazardowa imienniczka, jest ponadczasowa zarówno pod względem stylistyki, jak i obsługi. Niekonwencjonalne boczne uchwyty Impuls idealnie komponują się z pionowym cokołem. Obrotowa wylewka zapewnia dużą swobodę ruchów i mnóstwo przestrzeni podczas codziennych prac kuchennych, ułatwiając np. napełnienie dużego naczynia wodą, aby... namoczyć w nim fasolę.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także