Śliska podłoga

Śliska podłoga

Podłoga bez względu na materiał z jakiego jest wykonana, stanowi podstawowy element wykończenia wnętrza. Często pochłania znaczną część budżetu, rzadko kiedy dobierana jest pod kątem bezpieczeństwa.

śliska podłogaPewny krok
Etap wykończenia domu masz już za sobą. Możesz spokojnie usiąść i cieszyć swoje oko bajecznymi wnętrzami. Jednak ostatnio miałeś okazję poślizgnąć się na swojej pięknej podłodze w kuchni, twoje dziecko przewróciło się na śliskim tarasie bawiąc się z psem, a w łazience notorycznie łapiesz się umywalki w obawie przed upadkiem na podłogę. Czemu wymarzone płytki idealnie dobrane do wnętrza są aż tak śliskie?

Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępna jest usługa polegająca na zabezpieczaniu powierzchni płaskich specjalnymi środkami chemicznymi w technologii SURE STEP (pewny krok).

Formuła stworzona osobno dla wanien oraz podłóg nie powoduje odbarwień, łuszczenia czy osłabienia struktury traktowanych powierzchni. Odświeża wygląd i sprawia, że po profesjonalnym wykonaniu zabiegu podłoże znowu wygląda jak nowe a ponadto jest bezpieczne.

Proces zabezpieczania polega na „polerowaniu” podłogi specjalną chemią, w zależności od rodzaju nawierzchni, przez 3 do 7 minut. Następnie środki muszą być spłukane tak, żeby nie zachodziła niepożądana reakcja. Bezpośrednio po użyciu środka powierzchnia jest bezpieczna i nadaje się do eksploatacji.

Koszty impregnacji zawierają się w przedziale od 25 do 40 zł za metr kwadratowy powierzchni,  w zależności od rodzaju podłoża, metrażu zabezpieczanej powierzchni i stopnia poślizgu. Preparaty antypoślizgowe mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków, w mokrych i suchych warunkach. Dobrze sprawdzają się w miejscach takich jak: obejścia basenów, wejścia do budynków, tarasy, balkony, schody, kuchnie, łazienki i pomieszczenia gospodarcze – jednym słowem wszędzie tam, gdzie występuje śliska powierzchnia. Jest to również dobre rozwiązanie do budynków, w których przebywają osoby starsze lub niepełnosprawne, dla nich bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Pomimo użycia środków chemicznych zabieg jest przyjazny dla otoczenia, bezzapachowy, neutralizowany po zakończeniu usługi i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Każda powierzchnia zabezpieczona w taki sposób może być certyfikowana i otrzymać gwarancję na 12 lub 24 miesiące.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dawid Abramczyk

Zdjęcia: Sure Step Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także