Sofy wypoczynkowe

Sofy wypoczynkowe

Nie bez przyczyny komplety sof dwu- i trzyosobowych nazywane są wypoczynkowymi. To one najczęściej stanowią serce salonu i główny punkt spotkań rodzinnych. Nie sposób wyobrazić sobie przestronnego pokoju dziennego, czy choćby niewielkiego kącika telewizyjnego bez sofy.

sofy wypoczynkowe

Wybierając mebel, który będzie służył do wypoczynku, często po wyczerpującym dniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów a mianowicie: na wysokość oparcia, głębokość siedziska oraz materiały zastosowane do ich wypełnienia. Są to bowiem czynniki bezpośrednio wpływające na komfort użytkowania mebla.

Na centymetry

Optymalna głębokość siedziska to sprawa indywidualna każdego użytkownika, zależna w dużej mierze od wzrostu. Osoby niższe i średniego wzrostu powinny wybierać meble płytsze, żeby podczas wypoczynku nogi swobodnie opierały się o podłogę, a nie wisiały nad nią. Osoby wyższe powinny wybierać sofy głębsze, które dadzą podparcie dla całego uda i nie będą uwierały
w połowie jego długości. Dla podniesienia komfortu wypoczynku w niektórych kolekcjach dostępne są zagłówki z regulacją wysokości. Nie sposób przecenić takiego udogodnienia.

meble wypoczynkowemeble do salonu

Dwa w jednym

Oprócz wygody użytkowania liczy się funkcjonalność mebla. Często sofy, których głównym zadaniem w ciągu dnia jest goszczenie domowników podczas oglądania telewizji, czytania książek, przeglądania prasy czy spotkań rodzinnych, na noc powinny się zmieniać w wygodne łóżko. Dlatego większość trzyosobowych sof oferowanych na rynku posiada zamontowaną funkcję spania. Największą powierzchnię uzyskuje się po rozłożeniu sofy z kolekcji CAMERON – 148x200 cm.
W sofach dwuosobowych najczęściej spotykaną funkcją jest pojemnik na pościel, który może mieć postać wysuwanej szuflady jak np. w kolekcji LUANA czy PORTO lub być dostępny po uniesieniu siedziska jak w przypadku kolekcji SCOPO i FLORIS.

komplet mebli wypoczynkowychSofa dobrze skonfigurowana

Mimo iż oferta mebli wypoczynkowych jest dość obszerna, to wybór sofy spełniającej indywidualne kryteria pod względem estetycznym i funkcjonalnym, nie jest łatwy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się meble, które można samemu skonfigurować z dostępnych elementów. Przykładem jest kolekcja ROCK&ROLL. Sofę z tej kolekcji można zbudować w oparciu
o dwa różne korpusy i pięć boków w tym bok w typowo klasycznej stylistyce lub taki, w którym wbudowane są praktyczne półki. Podobne możliwości daje także kolekcja COMBO, w której spośród sześciu rodzajów boków na szczególną uwagę zasługuje ten z wbudowanym, obrotowym stolikiem lub dwoma dodatkowymi siedziskami w formie puf.
Obie kolekcje umożliwiają łączenie dwóch tkanin na jednym meblu, poszerzając tym samym paletę możliwości i ułatwiając dopasowanie do wystroju każdego wnętrza.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Wajnert

Polecamy Ci również

Zobacz także