Spłuczka do toalety z jonami srebra

Łazienki, osobne pomieszczenia WC, narażone są szczególnie na rozwój bakterii i drobnoustrojów. Dlatego też utrzymanie ich w należytej czystości staje się zadaniem priorytetowym. Sterylna i pachnąca łazienka - to jest to!

nowoczesna łazienkaTECE jako pierwszy producent na świecie wprowadził na rynek przycisk do spłuczki podtynkowej TECEantibac z działającymi antybakteryjnie – jonami srebra.

Czy wiemy, że ...?
Antybakteryjne działanie srebra znane jest już od stuleci i nie dziwi fakt, że srebro jest tradycyjnie preferowane również do wytwarzania naczyń służących do przechowywania środków spożywczych. Jony srebra, dzięki zdolności łączenia się z bakteriami, skutecznie hamują ważne dla nich funkcje życiowe i procesy rozmnażania. W odróżnieniu od środków czyszczących nie usuwają powstałych już zarodków bakterii, lecz niszczą je w fazie wzrostu. Poza tym, zintegrowane z materiałem płytki gwarantują trwały efekt, przez cały okres jej użytkowania.

Antybakteryjne działanie zostało ocenione i potwierdzone certyfikatem przez Sanitized Labor Burgdorf, SzwajcariaAntybakteryjny przycisk spłuczki daje, poza normalnym czyszczeniem, dodatkową ochronę gwarantującą optymalną higienę WC, co jest możliwe dzięki stałemu hamowaniu rozwoju bakterii.

Jak funkcjonuje ta innowacja?
Przycisk spłuczki TECEantibac składa się z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, zawierającego w swojej strukturze rozmieszczone gęsto jony srebra. Ze względu na swoje rozmiary są one widoczne jedynie pod mikroskopem. To, co dla ludzi jest znane i całkowicie nieszkodliwe, działa hamująco na rozwój jednokomórkowych form życia, takich jak bakterie. Jony srebra wchodzą w reakcje z mikrobami, dezaktywując funkcje ich komórek.antybakteryjna spłuczkaRównież w medycynie do leczenia ran wykorzystuje się właściwości jonów srebra, stosując je w formie proszku, aerozolu lub okładów.

Nowy antybakteryjny przycisk spłuczki dostępny jest zarówno w technice spłukiwania jedną, jak i dwoma ilościami wody. Podczas gdy technika spłukiwania dwoma ilościami wody aktywnie pomaga oszczędnie gospodarować wodą, technika spłukiwania jedną ilością wody znajduje zastosowanie tam, gdzie do stałego funkcjonowania systemu kanalizacji konieczne jest zawsze pełne spłukanie. Przycisk ma bardzo małe rozmiary. Pasuje również do luksusowo urządzonych łazienek.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: TECE

Polecamy Ci również

Zobacz także