Sposób na upał w mieszkaniu

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznego, upalnego lata. Jednak  nadmiar słońca bywa czasem uciążliwy. A przecież domowe zacisze to miejsce gdzie chcemy odpocząć od zgiełku, hałasu a latem - także od upału.

markizy w oknach dachowych Jak zatem można zapobiec nagrzewaniu pomieszczenia na poddaszu? Firma FAKRO znalazła rozwiązanie – stosowanie akcesoriów zewnętrznych takich jak markiza czy roleta pozwoli cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w upalne dni.

Wprawdzie okna dachowe znacznie zwiększają ilość naturalnego światła i zapewniają wspaniałe widoki, ale latem pomieszczenia na poddaszu szczególnie narażone są na nagrzewanie. Dlatego ważne jest aby w nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej stosować akcesoria zewnętrzne. Optymalnym rozwiązaniem jest markiza, która zatrzymuje promienie słoneczne już przed szybą i nie pozwala im przeniknąć do wnętrza pomieszczenia. Łatwa w montażu i obsłudze markiza chroni przed nadmiarem ciepła, skutecznie zacienia wnętrze a jednocześnie nie zasłania całkowicie widoku na zewnątrz. Przede wszystkim jednak markiza AMZ to bardzo dobra ochrona przed nagrzewaniem  za przystępną cenę.

rolety zewnętrzneSkąd wiemy, że to właśnie dodatki zewnętrzne są najlepszą ochroną?
Firma FAKRO przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Badania przeprowadzono w jednakowych pomieszczeniach, w których od strony południowej zamontowano okna dachowe osłonięte różnymi akcesoriami. Przedstawione na wykresie wyniki badań jednoznacznie określają, że akcesoria zewnętrzne (roleta, markiza) najlepiej chronią przed upałem. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. 

temperatura w pomieszczeniach z zastosowaniem różnych akcesoriów okiennych

 


A co z dekoracją pomieszczenia?
Już wiemy, że przed upałem najlepiej ochroni nas markiza lub roleta zewnętrzna. Teraz czas zadbać o wystrój poddasza. Najczęstszym powodem dla którego decydujemy się na zakup akcesoriów wewnętrznych jest dekoracja pomieszczenia. Wcale nie łatwo udekorować okno umieszczone w skośnej ścianie.
O tym też pomyśleliśmy. Spośród szerokiej gamy akcesoriów wewnętrznych firmy FAKRO każdy może wybrać coś dla siebie w zależności od wystroju i charakteru pomieszczenia.

Mieszkając na poddaszu możemy cieszyć się dużą ilością światła. Wystarczy tylko nad nim zapanować, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój i przytulną atmosferę. Zaciemnienie zapewni roleta zewnętrzna ARZ lub roleta wewnętrzna ARF, co jest niezwykle ważne w sypialniach lub pokojach dziecięcych. Jeżeli w pomieszczeniu nie potrzebujemy zaciemnienia należy zamontować roletę ARS lub ARP, zasłonę plisowaną APS, albo żaluzję AJP.

Romantycznaakcesoria okiennesypialnia, nowoczesna kuchnia, czy bajkowy pokój dziecięcy? Nic prostszego. Oryginalne akcesoria wewnętrzne FAKRO to magia kolorów, wzorów i faktur, nieskończona fantazja wyboru, to odpowiedni nastrój o każdej porze dnia i nocy. Markiza zewnętrzna i dodatek wewnętrzny zamontowane na jednym oknie dachowym to optymalny zestaw akcesoriów, które chronią przed nadmiernym ciepłem, światłem a także dekorują wnętrze.Montaż akcesoriów jest łatwy i szybki. Wszystkie dodatki montowane są od strony pomieszczenia, bez potrzeby wychodzenia na dach. Dodatki można wygodnie obsługiwać ręcznie, ale dostępne są również akcesoria elektryczne sterowane za pomocą przełącznika lub pilota.Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także