Spotkania z ekspertami podczas targów Interbud

Targi Interbud
Strategicznym partnerem targów Interbud został Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz Rynku – ASM wynika, że zaplanowanie i przeprowadzenie remontu kojarzone jest najczęściej z negatywnymi emocjami. Dlatego podczas targowych prezentacji omówiony zostanie proces planowania oraz przeprowadzania remontu.

Prawnicy zwrócą uwagę na zmieniające się przepisy i opiszą najważniejsze zagadnienia prawa budowlanego. W tym te dotyczące uproszczenia procedur oraz podpisywania umów na roboty budowlane. Przedstawione będą też czynniki mające wpływ na wybór materiałów budowlanych, a wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się jak znaleźć dobrego dekarza.

Porad udzielać będą między innymi pracownicy kancelarii prawnej Obligo, Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz eksperci Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacyjnej. Dodatkowo w stoiskach firm prezentujących instalacje grzewcze będzie można się dowiedzieć jakie możliwości dają dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Biznes i nauka

Od kilku lat eksperci przekonują, że kluczowym czynnikiem rozwoju polskiej gospodarki jest współpraca przedsiębiorców z uczelniami i ośrodkami badawczymi. Prowadzenie wspólnych projektów jest szczególnie ważne w branży budowlanej.

Dlatego strategicznym partnerem targów Interbud został Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Dzięki współpracy z naukowcami w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni prezentacyjnej odbywać się będą mini wykłady i wystąpienia. Dotyczyć będą między innymi innowacyjnych materiałów kompozytowych, zintegrowanego zarządzenia projektem i obiektami oraz budownictwa niskoenergetycznego. Eksperci będą także mówić o różnych aspektach rewitalizacji i poświęconym jej nowym kierunkom studiów. W stoisku uczelni będzie można również poznać prace Centrum Badań i Rozwoju Innowacyjnych Technologii Budowlanych, które prowadzi prace badawcze z zakresu budownictwa i chemii. Dodatkowo zaaranżowana zostanie wystawa prezentująca twórcze rozwiązania dla miasta od skali urbanistycznej do form przemysłowych. Przygotowane za pomocą technologii cyfrowych i druku 3D projekty powstały w ramach współpracy Zakładu Technologii Cyfrowych w Architekturze i Urbanistyce z Zespołem ds. Expo 2022 Urzędu Miasta Łodzi.

Budowlane i społeczne oblicze rewitalizacji

W trakcie targów Interbud odbędzie się otwarty panel ekspertów poświęcony rewitalizowanym obszarom Łodzi i zaangażowaniu w ten proces lokalnych firm projektowo-budowlanych. O prowadzonych postępowaniach przetargowych, planowanych pracach, kontaktach z mieszkańcami, realizowanych projektach i własnych doświadczeniach opowiadać będą dyrektor Biura ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi – Marcin Obijalski, Jakub Krzysztofik z 3DARCHITEKCI z wizja oraz Bartłomiej Zgorzelski właściciel Biura Zarządzania w Budownictwie BZB Projekt. Debatę zaplanowano na piątek, na godzinę 12:00, a poprowadzi ją redaktor Maciej Trojanowski z Radia Łódź.  Ponad to, dzięki współpracy z Politechniką Łódzką w sobotę o godzinie 11:45 odbędzie się prezentacja zatytułowana: Wsparcie procesów rewitalizacyjnych: badania, ekspertyzy i szkolenie kadr. Prof. Bartosz M. Walczak opowie o tym jak postrzega się obecnie rewitalizację. Omówiony zostanie modelowy przebieg procesu: od wyznaczenia obszaru zdegradowanego po realizacje poszczególnych projektów.

 

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także