Sprawdzone pomysły na aranżację balkonu

0
Kwiaty na balkon
Idealny balkon na wiosnę dla miłośników ogrodnictwa powinien być wypełniony po brzegi roślinami.

Wiosna i lato to czas, w którym nawet najbardziej zagorzali wielbiciele miast i mieszkań w centrum aglomeracji marzą o częstszym kontakcie z naturą i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Parki są wówczas pełne spacerowiczów i rowerzystów, a na podwórkach królują nieśmiertelne grille.

Niejeden zdeklarowany mieszczuch marzy o przeprowadzce na wieś i spędzaniu wolnego czasu na łonie natury. Nie zawsze jest to możliwe, jednak posiadacze balkonów mają szansę na zbliżenie się do przyrody dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni balkonowej. Możliwości jest naprawdę wiele – wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Przy odrobinie fantazji balkon na wiosnę będzie zachwycający!

Jak udekorować balkon na wiosnę?

Zastanawiając się, jak udekorować balkon na wiosnę, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wiele czasu (i w jaki sposób) będziemy na nim spędzać. Aranżacja balkonu musi być bowiem przede wszystkim funkcjonalna. Miłośnicy literatury powinni więc zadbać o wygodną kanapę, na której będą mogli się wylegiwać, czytając książki. Przyda się także mały stolik, na którym zmieści się tom najnowszej powieści oraz filiżanka aromatycznej kawy lub chłodzącej lemoniady. Amatorzy domówek, którzy nie wiedzą, jak udekorować balkon, powinni pamiętać o tym, by pozostawić na nim jak najwięcej przestrzeni dla gości. Warto, by na balkonie znalazł się niewielki stolik oraz składane krzesła, które w razie potrzeby można będzie złożyć i schować. Dobrym pomysłem na balkonowe imprezy będą także pufy zajmujące mało przestrzeni. Ich zaletą jest także mobilność, dzięki czemu aranżację balkonu można będzie dostosować do sytuacji.

Niedrogie pomysły na aranżację balkonu

Świetnym pomysłem na niedrogie aranżacje balkonu jest wykorzystanie starych, nieużywanych mebli. Nadanie sfatygowanym szafkom i stolikom drugiego życia jest bowiem banalnie proste – wystarczy papier ścierny, farba w ulubionym kolorze, pędzel i odrobina czasu potrzebna na renowację przedmiotu. W roli niedrogich mebli sprawdzą się również modne ostatnio drewniane palety, które z powodzeniem zastąpią kanapę albo fotel i będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji balkonu. Doskonałym uzupełnieniem stylowego siedziska będą różnokolorowe poduszki, jakie z pewnością znajdziemy w domu. Można ozdobić je własnoręcznie lub kupić nowe poszewki. Aranżacja balkonu zyska na atmosferze dzięki lampionom zrobionym ze starych słoików i butelek. W przypadku tych pierwszych wystarczy umieścić małą świeczkę wewnątrz naczynia, a gwint przyozdobić koronką lub koronkowym sznurkiem – oryginalny świecznik gotowy! Do zrobienia lampy z butelki będą potrzebne światełka LED. Umieszczamy je wewnątrz naczynia (najlepsza będzie butelka z zielonego lub niebieskiego szkła) i zapalamy. Voila!

Balkon
Koszt dekoracji balkonu.

 
Więcej infografik z pomysłami jak udekorować balkon na wiosnę nie wydając przy tym dużych pieniędzy znajdziesz na stronie
>> Aranżacje balkonu na wiosnę <<

Balkonowy ogródek

Idealny balkon na wiosnę dla miłośników ogrodnictwa powinien być wypełniony po brzegi roślinami. W domowej przestrzeni mogą zagościć zarówno rośliny zielone, jak i kwiaty lub zioła. Warto zadbać o to, by balkonowa kompozycja była dostosowana do stopnia nasłonecznienia przestrzeni. Unikniemy wówczas zniszczenia wielu roślin. Dobrym pomysłem na aranżację balkonu przypominającego przydomowy ogródek jest zaopatrzenie się w drewniane donice lub półkę, na której można będzie ulokować skrzynki pełne ziół i kwiatów. Warto dodać, że wiele mebli i akcesoriów można wykonać własnoręcznie. Świetnym pomysłem na półkę jest wykorzystanie, np. starej dwustronnej drabiny. Przymocowane do niej doniczki i skrzynki ozdobią balkon na wiosnę.
Zastanawiając się, jak udekorować balkon na wiosnę, warto skorzystać z wielu gotowych propozycji dostępnych w Sieci. Dobrym pomysłem jest również uruchomienie wyobraźni i wykorzystanie starych mebli i akcesoriów, które od dawna nie służą domownikom. Nadanie nieużywanym przedmiotom drugiego życia może być świetną zabawą dla całej rodziny. Odnowione akcesoria sprawią też, że balkon na wiosnę będzie oryginalny i wyjątkowy, przynosząc radość i satysfakcję domownikom.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Zaplo

Polecamy Ci również

Zobacz także