Sprzęt agd do zabudowy

0
Sprzęt agd do zabudowy

Kolekcja Luce to połączenie innowacji technologicznych oraz najnowszych trendów we wzornictwie. Nowoczesne rozwiązania, eleganckie kolory i dopracowane kształty idealnie pasują do wyrafinowanych przestrzeni kuchennych.

aranżacja kuchni z agd do zabudowy

Nowa kolekcja urządzeń marki Hotpoint, w skład której wchodzą piekarniki, specjalna linia urządzeń do zabudowy o wysokości 45 cm, płyty, zmywarki, okapy, lodówki oraz chłodziarko-zamrażarki wyróżnia się ciekawym wzornictwem dzięki połączeniu wysokiej jakości szkła i stali. Natomiast funkcjonalność i łatwość w obsłudze gwarantują najnowsze rozwiązania technologiczne. To dzięki nim Luce odpowiada także na oczekiwania użytkowników dotyczące oszczędnego wykorzystania zasobów naturalnych - urządzenia nowej serii sygnowane są znakiem EcoTech, oznaczającym wysoką wydajność i bardzo niskie zużycie energii.

Elegancki szef kuchni

Zgodnie z nazwą kolekcji, która po włosku oznacza „światło", piekarniki Luce dodają kuchni blasku dzięki wysokiej jakości szkła użytego do ich produkcji. Doskonały podgląd pieczonych w ich wnętrzu potraw zapewnia zaś nowy system oświetlenia Led Inside - specjalne diody umieszczone w drzwiach piekarników tworzą rozproszone światło bez cieni.piekarnik do zabudowy Luce to także przestrzeń i wygoda - wyposażone są w wyższe o 2 cm od innych dostępnych na rynku drzwi (efekt osiągnięty dzięki skróceniu panelu sterowania). Bardzo istotna modyfikacja estetyczno-techniczna polega również na zmniejszeniu, z 14 do 4 milimetrów, szczeliny wywietrznika znajdującego się pomiędzy drzwiami a panelem sterowania - dzięki temu jest ona teraz praktycznie niezauważalna. Luce to prawdziwy szef kuchni, a intuicyjna obsługa i bogactwo programów cechują każdy model piekarnika tej serii, niezależnie od wybranego panelu sterowania. Piekarniki Luce gwarantują doskonałe rezultaty pieczenia mięsa, ryb, ciast, chleba czy potraw regionalnych. Urządzenia ze środkowym pokrętłem i wyświetlaczem ciekłokrystalicznym pozwalają używać aż 32 programów. Piekarniki z wyświetlaczem dotykowym to 12 programów, zaś programator elektroniczny umożliwia korzystanie z 10 programów. Hitem wśród nowych piekarników z linii Luce jest Openspace - najbardziej pojemny model na rynku w swojej kategorii. Przy zachowaniu standardowej szerokości 60 cm oferuje aż 70 l pojemności, dzięki czemu można w nim piec aż na 4 poziomach jednocześnie lub przygotowywać potrawy o dużej objętości, takie jak indyk, które nie zmieściłyby się w tradycyjnym piekarniku.

ciśnieniowy ekspres do kawyLuksusowe potrzeby

Do linii Luce marki Hotpoint należy także kolekcja urządzeń o wysokości 45 cm. W jej skład wchodzą m.in. piekarnik kompaktowy i piekarnik parowy, które są odpowiedzią na współczesne trendy w sztuce przyrządzania potraw. Pierwszy ma funkcję zdrowego i lekkiego gotowania na parze zarówno mięs, jak i warzyw, a drugi, oprócz funkcji grilla i pieczenia z termoobiegiem, wyposażony został w funkcję mikrofali, która pozwala na szybkie przygotowanie każdej potrawy.
Kolekcję uzupełniają: ciśnieniowy ekspres do kawy umożliwiający przyrządzanie trzech różnych rodzajów kawy oraz mogąca pomieścić 24 butelki lodówka na wino, która została wyposażona m.in. w drzwi z filtrem UV, system zapobiegający wstrząsom, drewniane półki oraz wewnętrzne oświetlenie.

Elastyczność i moc

Hotpoint Luce to również bogata kolekcja płyt grzejnych, wykorzystujących zarówno zjawisko indukcji, jak i pracujących przy użyciu gazu.
Płyty indukcyjne Hotpoint oznaczają tańsze i szybsze gotowanie. Podgrzewając tylko wnętrze naczynia, można oszczędzić nawet do 40% czasu na przygotowanie potrawy - wystarczą zaledwie 3 minuty, aby gotowana w garnku woda osiągnęła temperaturę wrzenia. Nowością jest technologia Flexy Zone - to rozwiązanie dostępne jest w modelu KIO 632 C C. Do dwóch tradycyjnych okrągłych pól, Hotpoint dodał duże prostokątne pole grzejne, które ze względu na brak wyznaczonych stref do gotowania może pomieścić naczynia o różnych kształtach i rozmiarach. Co więcej, na tym samym obszarze można umieścić dwa garnki lub naczynia i ustawić dwie różne temperatury gotowania. Pole umożliwia także wybranie równomiernej mocy i temperatury na całej powierzchni, odpowiedniej np. do przygotowywania dań w dużych brytfannach. Intuicyjne, proste sterowanie zapewnia Touch Control - dotykowy panel kontrolny. Nowym rozwiązaniem jest tzw. „slider", specjalny rodzaj sterowania występujący w płycie indukcyjnej KIS 644 DDZ. Zamiast standardowych przycisków do regulacji poziomu mocy płyta wyposażona jest w specjalny dotykowy suwak ułatwiający szybciej osiągnąć zamierzoną temperaturę. Inne praktyczne rozwiązania w płytach indukcyjnych to m.in. funkcja booster pozwalająca na szybki wzrost temperatury na jednym wybranym polu, timer pozwalający na jednoczesne i niezależne ustawienie czasu oraz mocy gotowania dla każdego pola oraz zabezpieczenie blokujące przyciski. Płyty gazowe są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne i wydajne. Posiadają pola grzejne specjalnie dopasowane do smażenia, gotowania lub tylko przyrumienienia dań. Dodatkowo zostały wyposażone w technologię Direct Flame - palniki skonstruowane tak, aby płomień, zamiast rozpraszać się na zewnętrzne części naczynia, wydostawał się w pionie. Dzięki tej technologii ciepło rozkłada się równomiernie, co z kolei skraca o 20 procent czas przyrządzania potraw oraz pozwala zaoszczędzić nawet do 22% energii.

Stylowa pomoc w zmywaniu

Zmywarki Luce dostępne są w wersji częściowo lub w pełni zintegrowanej. Zgodnie
z najnowszymi trendami, nie tylko ułatwiają zmywanie, ale także są bardzo wydajne. Jakość zmywania została oznaczona klasą efektywności A, natomiast wydajność energetyczna klasą A+. Także zużycie zasobów wodnych jest imponująco niskie – w zmywarce o szerokości 60 cm, mogącej pomieścić 14 kompletów naczyń, urządzenie pobiera jedynie 10 litrów na cykl zmywania. Na uwagę zasługują modele w klasie energetycznej A+: PFT 834 (wśród urządzeń o widocznym panelu sterowania) oraz LFTA+ 3214 i LFTA+ 3204 (modele zintegrowane).

Jeszcze więcej urządzeń

W nowej kolekcji znalazły się również okapy i lodówki. Te pierwsze, w skład których wchodzą modele przyścienne i jeden wyspowy, mogą działać zarówno jako pochłaniacze zapachów, jak i wyciągi. Ich elegancki kształt i staranne wykończenie ze szkła i stali, nie tylko efektywnie ozdabiają pomieszczenie, ale stanowią kolejne ułatwienie w gotowaniu. Żarówki halogenowe zamontowane w okapach przyściennych, oraz diody LED w okapie wyspowym, doskonale oświetlają powierzchnię gotowania oraz tworzą przyjemną atmosferę.
Wśród urządzeń Luce do przechowywania żywności Hotpoint oferuje zarówno chłodziarkę szufladową, lodówkę jednodrzwiową, jak i chłodziarko-zamrażarki typu combi. Wszystkie zapewniają najlepsze warunki dla żywności oraz gwarantują maksymalną wydajność - dostępne są w klasie energetycznej A oraz A+. Na szczególną uwagę w kolekcji zasługuje lodówka szufladowa BDR 190 AAI/HA o wysokości 90 centymetrów wyposażona w dwie szuflady - umieszczona pod blatem pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz optymalną aranżację kuchni.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Hotpoint

Polecamy Ci również

Zobacz także