Stół do jadalni – w awangardowym klimacie

Stół do jadalni – w awangardowym klimacie

Każda jadalnia powinna zawierać w sobie ciepłe akcenty wyposażenia, niezależnie od tego, jaki styl lubimy. Gdy stawiamy na nowoczesność, preferujemy minimalizm i ponadczasową biel, ciekawym rozwiązaniem na pewno będzie stół jadalny wykonywany nawet z jednego kawałka drewna. To niepowtarzalny element wyposażenia, będący widowiskową częścią każdej jadalni.

stół do jadalniBardzo modną i designerską stylizacją, wręcz uwielbianą przez amatorów minimalizmu i jasnych wnętrz, będzie jadalnia, w której dominującymi barwami jest biel i czerń. Przy projektowaniu takiego wnętrza, trzeba pamiętać o tym, by nie popaść w zbyt zimny i sterylny klimat. Szybko się bowiem nudzi i tak naprawdę jest mało wyrazisty w swojej rzadko zmieniającej się formie. Na pewno rozwiązaniem mogą być kontrastowe dodatki, jak na przykład duże obrazy, wazony w krzykliwych barwach czy firany wykonane z tkanin o ciepłych kolorach.
Jeżeli jednak nie lubimy półśrodków, istnieje jeszcze jeden sposób na ocieplenie nowoczesnego wnętrza. To rozwiązanie wybierane przez osoby o bardzo wyrafinowanym guście, które nie lubią elementów powtarzalności. Mowa o stołach jadalnych wykonywanych nawet z jednego kawałka drewna, osadzonych na metalowych nogach w barwach dopasowanych do stylu jadalni.
Najbardziej intrygującą częścią takiego stołu jest oczywiście blat, który stanowi niezaprzeczalnie wyrazisty element. Dzieje się tak dlatego, że niezależnie od obróbki ręcznej, zachowuje naturalny kształt pnia drzewa, posiadając nieregularne krawędzie, ukształtowane w sposób samoistny przez naturę.

nowoczesny stół do jadalni

Stoły do jadalni wykonywane są zarówno z drewna dębowego, jak i gatunków rzadziej wykorzystywanych w Polsce, jak klon, akacja, czereśnia, orzech, a sekwoja czy cedr. Każdy blat będzie wyglądał inaczej, tak samo jak każdy kawałek drewna posiada swoje unikalne cechy - dotyczące kolorystki, wielkości, układu słojów czy faktury boków. Właśnie dlatego nigdy nie powstaną dwa stoły o dokładnie tej samej formie, rozmiarach czy wyglądzie.
Stoły wykonywane z jednego czy dwóch kawałków drewna nie są w Polsce zbyt popularne ze względu na trudną dostępność oraz wyższą cenę w stosunku do sklepowych propozycji. Jest to na pewno rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za elementami powtarzalności, które szukają mebli unikalnych, niemożliwych do wykonania w więcej niż jednym egzemplarzu.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Trebord

Polecamy Ci również

Zobacz także