Stół na komunię

Pierwsza komunia dziecka to niezwykle uroczysta chwila. Jeśli zdecydowaliśmy się urządzić przyjęcie komunijne w domu, warto zadbać o odpowiednie dekoracje i nakrycie stołu.

Dekoracja komunijnego stołu powinna być przede wszystkim elegancka. Stół najlepiej nakryć białym obrusem i zadbać o odpowiednie dodatki. Najlepiej zachować je również w jasnych, pastelowych kolorach. Zastawa stołowa powinna być oczywiście dostosowana do rodzajów dań – i ustawiona zgodnie z kolejnością ich podawania (ta sama zasada dotyczy sztućców). Doskonale będzie wyglądać biała, porcelanowa zastawa, ozdobiona delikatnym wzorem.

Na stole oczywiście nie powinno zabraknąć elementów, podkreślających charakter uroczystości, takich jak ozdobny krzyżyk, czy monogramu JHS.

Dodatkowo stół możemy udekorować świeżymi kwiatami, drobnymi kokardkami, czy gałązkami zielonego mirtu.
W zależności od płci dziecka, możemy dobrać dodatki w różowym lub niebieskim odcieniu. Dobrze sprawdzą się też białe lub zielonkawe serwetki. Jeśli złożymy je w dekoracyjną harmonijkę i położymy przy każdym nakryciu, stół zyska bardziej uroczysty charakter. Elegancko będą wyglądać serwetniki albo pierścienie na serwetki ze złotawymi lub srebrnymi motywami. Oryginalną dekoracją mogą być rozsypane na stole płatki kwiatów, czy pojedyncze kwiaty włożone do małych wazoników, albo zdobiące nakrycia. Zawsze uroczyste są też świece w eleganckich świecznikach, odpowiednio będą też wyglądały świeczki z motywem krzyża.

Aby podkreślić znaczenie dziecka w tym dniu, możemy udekorować też krzesło, na którym zasiądzie. Nakrycie z białego materiału, przewiązane szeroką wstążką na pewno się sprawdzi.
Stół na komunijne przyjęcie z pewnością trzeba przygotować co najmniej dzień wcześniej. Wtedy będzie można zadbać o wszystkie detale i spokojnie przygotować się do samej uroczystości pierwszej komunii.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: celebrationsinthecatholichome.com, 79ideas.org 2, blog.cool-party-favors.com, celebrationsinthecatholichome.com, firstholycommunionday.co.uk, lantern-designs.blogspot.com

Polecamy Ci również

Zobacz także