Stół wielu możliwości

Dążenie do komfortu w użytkowaniu i moda na wielofunkcyjność nie ominęła również stołów. Meble te powinny łączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem, a także uwzględniać wielkość pomieszczenia i nasze potrzeby.

stoły do jadalni

Optymalny model powinien nie tylko pasować do wystroju naszej kuchni lub jadalni, trafiając w nasze gusta, ale również pełnić swoją funkcję i być solidnie wykonany. To jednak nie wszystko – istotna jest też kwestia komfortu użytkowania. Jeśli zdarza nam się urządzać rodzinny obiad lub przyjęcie dla przyjaciół, ważne jest dostosowanie wielkości blatu do liczby osób, które przy nim usiądą. Dla wygody biesiadników powinniśmy założyć min. 60 cm długości blatu dla jednej osoby. Na nasz komfort wpływają też dostępność stołu, możliwość swobodnego poruszania się osób siedzących przy nim, a w szczególności zachowania przestrzeni umożliwiającej swobodne odsunięcie krzeseł. Wiąże się to z koniecznością dostosowania wielkości stołu do powierzchni jaką dysponujemy. Jak jednak połączyć zalety dużego, rodzinnego stołu, z dążeniem do „oszczędzania” cennej przestrzeni domowego wnętrza? 


stół na 6 osóbstół na 4 osobystół do jadalni

stół z krzesłamistół z jasnego drewnastół do salonu
Projektanci mebli pomyśleli i o tym tworząc różnorodne modele stołów z rozkładanym blatem. Czasami jednak wyjątkowa funkcjonalność tych mebli oznacza rezygnację z interesujących rozwiązań wzorniczych oraz mniejszą możliwością dopasowania stołu do pozostałych mebli w jadalni lub kuchni. Z myślą o wszystkich, którzy szukają stołu funkcjonalnego i modnego, o ciekawym wzorze, stworzono system stołów Opti plus by Klose. Modele są dopasowane do naszych potrzeb – nie narzucają nam ograniczeń gabarytowych, wzorniczych ani funkcjonalnych. W ramach systemu powstały dwie linie wzornicze: stylizowana – „Opti plus classic” i nowoczesna – „Opti plus modern”, każda z nich posiada 5 modułów wielkości. Możliwość dodatkowego wyboru wersji 2- lub 4-wkładkowej pozwala na dostosowanie stołu do od 4 aż do 16 osób. Stoły łączą w sobie zalety małego meble sprawdzającego się w niedużych kawalerkach z funkcjonalnością stołu dużego rodzinnego. 

stół z krzesłami tapicerowanymistół czteroosobowystół sześcioosobowy
W przypadku stołów Opti plus możliwości dopasowania nie ograniczają  się tylko do wielkości… Koncepcje systemowe opracowane przez projektantów firmy Kolekcja Mebli Klose pozwalają na modyfikację mebli  również pod względem designu. Niezależnie od aranżacji – w kolekcji Opti plus znajdziemy stoły, które harmonijnie dopełni wystrój naszej jadalni bądź kuchni. Kolor, kształt nóg oraz wielkość i rodzaj blatu to nie wszystko – liczą się szczegóły. Wszystkie stoły są bardzo starannie wykończone. Mechanizm umożliwiający rozkładanie blatu został zamaskowany, dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek z dodatkowymi oskrzyniami. Maskownica szyn gwarantuje, że stoły nawet po rozłożeniu będą się dobrze prezentować. Wytrzymałość zaprojektowanych konstrukcji zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów – dlatego tworząc system stołów Opti plus firma postawiła na drewno. W ramach linii „Opti plus classic” tworzone są stoły na bazie 3 rodzajów drewna: dąb, czereśnia oraz buk, w przypadku nowoczesnej rodziny wzorniczej na bazie buku, buku twardzielowego, dębu i orzecha.

Dzięki wielu możliwościom wyboru możemy zaprojektować własny stół, który uwzględni nasze potrzeby i upodobania, a jednocześnie da nam możliwość wykorzystania powierzchni jadalni lub kuchni w zależności od sytuacji.  Innowacyjność stworzonego przez firmę Klose systemu doceniono na tegorocznych targach MTP Meble Polska 2010 przyznając mu Złoty Medal MTP.

Więcej na stronie internetowej www.optiplus.pl

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kolekcja Mebli Klose

Polecamy Ci również

Zobacz także