Studio na poddaszu - aranżacja z rustykalnymi elementami

Najlepszą strategią, aby z małego mieszkania wydobyć jak najwięcej przestrzeni jest zminimalizowanie pewnych granic do minimum, poprzez – na przykład – pozbycie się wszystkich ścian, które nie są konieczne. Ten pomysł zdecydowanie sprawdził się w przypadku studia w hiszpańskiej Cordobie.

Liczące tylko 42m² mieszkanie składa się głównie z otwartej przestrzeni, a jedynym pomieszczeniem, które jest otoczone ścianami to łazienka. Przy projektowaniu tego wnętrza architekt Martha Razmirez starała się być maksymalnie praktyczna.

Właśnie dlatego pokój dzienny, sypialnia i kuchnia mieszczą się w jednej, dużej przestrzeni. Są jednak połączone z dużym wyczuciem i harmonią. Nad nimi króluje wspaniały, drewniany dach, który dodaje mieszkaniu rustykalnego stylu, zaś fioletowe dodatki stanowią świetny balans wnosząc powiew nowoczesności. Paleta zastosowanych barw jest prosta, dzięki czemu studio utrzymane jest w jasnym i przestrzennym klimacie. Także okno wprowadza pewien element ozdobny wpuszczając jednocześnie dużo światła.

Mimo tego, że mieszkanie jest małe otwarty plan pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wykreowanie nawet niewielkiego miejsca do pracy. Ciekawym zabiegiem jest ukrycie kuchni w szafach co pozwala na dodatkową oszczędność miejsca. Jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest wspomniana wcześniej łazienka, której wystrój wspaniale współgra z niezwykłym drewnianym dachem.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także