Styl holenderski w nowym wydaniu – trendy na 2018 rok

0
Styl holenderski
Wnętrza w stylu holenderskim mają nieco loftowy charakter. Obecnie nabierają bardziej przytulnego charakteru.

Styl holenderski w urządzaniu wnętrz wyróżnia prostota i funkcjonalność. Ale i ten styl podlega zmianom. Podpowiadamy, jakie trendy będą modne w 2018 roku.

Styl holenderski – oswojony loft

Mieszkania urządzone w stylu holenderskim bywają utożsamiane z wnętrzami loftowymi (choć warto wiedzieć, że ten styl ma też bardziej tradycyjną odmianę, nawiązującą do bogatych, mieszczańskich wnętrz, urządzonych antykami). Dominują w nim jasne, naturalne kolory, przestrzeń oraz rozwiązania, które przede wszystkim mają być funkcjonalne i praktyczne. Jednak zauważalne jest to, że mieszkania w stylu holenderskim nabierają przytulności i atmosfery sprzyjającej życiu rodzinnemu i relaksowi.

Poznaj lepiej: Styl holenderski we wnętrzach i jego odmiany

Wnętrze holenderskie w nowym wydaniu

We wnętrzach w stylu holenderskim pojawiają się tkaniny, które nadają mu bardziej przytulny charakter.

dutchhouse.pl
Pokój w stylu holenderskim

Mieszkania w stylu holenderskim są funkcjonalne i nieprzeładowane.

dutchhouse.pl
Wystrój mieszkania w stylu holenderskim

Obecnie do wnętrz holenderskich wprowadza się dekoracje i dodatki, które nadają im bardziej przytulny charakter.

dutchhouse.pl
Rośliny we wnętrzu

Coraz większą rolę w wystroju mieszkań odgrywają rośliny, najlepiej okazałe i w dużej ilości.

dutchhouse.pl

Materiały i kolory w stylu holenderskim

Przez designerów, współpracujących ze znanymi holenderskimi firmami, lansowane są obecnie cieplejsze kolory i materiały. Popularna do niedawna zimna stal w kolorze czarnym lub szarym, ustępuje miejsca innym wersjom kolorystycznym. Metalowe elementy są nadal modne, ale występują raczej w barwie białej, a także złotej i różnych pastelowych odcieniach.

Dominującą rolę we wnętrzach przejmuje drewno. Powinno ono być jak najmniej przetworzone – raczej surowe lub noszące ślady użytkowania. Wprowadza ono bardziej rustykalny i przyjazny klimat do wnętrz.

Polecamy też: Mieszkanie, które daje poczucie szczęśliwości. Co to jest hygge i lagom

Dekoracje i dodatki jak w holenderskim mieszkaniu

Warto też zwrócić uwagę na ocieplające wnętrze dekoracje i dodatki. Należą do nich plecionki z rattanu i wikliny, a także tkaniny miękkie i miłe w dotyku, takie jak aksamit. Bardzo modne stają się też tkaniny bawełniane i wełniane o wyraźnej fakturze. Mogą je również zdobić wzory o etnicznym rodowodzie. Zamiast dominującej do niedawna szarości, mają one wyraziste kolory.

Na dekoracyjności zyskują też ściany. Nie powinny one być już gładkimi, pustymi płaszczyznami. Na topie są liczne obrazki (w prostych lub barokowych ramkach), makaty i tapety z motywami roślinnymi, czy inne dekoracje, również w złotym kolorze. Ożywiają one nawet betonowe i ceglane ściany.

W modnych holenderskich wnętrzach nie może też zabraknąć roślin, najlepiej w postaci całego gąszczu, zamiast pojedynczych egzemplarzy. Ich uprawie i ekspozycji służą liczne donice i wazony, ustawiane na kwietnikach, stolikach, regałach, a nawet podwieszane do sufitu i ścian. Dekoracyjnie wyglądają też rośliny uprawiane w szklanych pojemnikach.

Z dodatków nie powinno też zabraknąć nastrojowych lamp oraz świec, które dodatkowo ocieplają nieco surowe do tej pory holenderskie wnętrza.

Poznaj: Najmodniejsze rośliny do domu (wideo)

Jeśli lubicie prostotę i nowoczesność, ale macie zapotrzebowanie na nieco przytulności, warto się zastanowić nad wykorzystaniem holenderskich inspiracji podczas aranżacji mieszkania.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: dutchhouse.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także