Styl industrialny – pomysły na aranżacje

Styl industrialny nie przestaje być modny. Często jest kojarzony z wielkomiejskimi loftami i nowoczesnym wystrojem.

Jednak w prawie każdym mieszkaniu możemy wprowadzić elementy stylu industrialnego. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią oryginalność i mieszanie różnych stylów. Jeśli nie chcecie tworzyć „przemysłowego” wnętrza, warto wykorzystać pewne charakterystyczne elementy i połączyć je z rustykalnym lub nawet klasycznym wystrojem. Świetnie będą też wyglądały jeśli chcemy urządzić mieszkanie w równie modnym stylu vintage.

Nie zapominajmy też, że styl industrialny ma różne oblicza – ogólnie jest on inspirowany fabrycznymi wnętrzami, ale zupełnie inaczej wyglądały fabryki w XIX wieku i te w połowie XX. Dlatego na ścianach w stylu industrialnym równie dobrze może znaleźć się cegła, co beton.

Jako oświetlenie doskonale sprawdzą się przemysłowe lampy. Te stylizowane na stare wyglądają naprawdę klasycznie, możemy też wybrać bardziej nowoczesne.

Jeśli mamy problem z rozprowadzeniem i ukryciem instalacji, możemy wyeksponować kable lub rury – i stworzyć z nich celowy element industrialnego wystroju.

„Oswojony” styl industrialny w naszym wnętrzu pozwolą też wprowadzić czarne meble (np. z technorattanu), albo modernistyczne i proste.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, interiordir.com, busydoor.com, auramas.com, interiordesign21014.com

Polecamy Ci również

Zobacz także