Styl industrialny – pomysły na aranżacje

Styl industrialny – pomysły na aranżacje

Styl industrialny nie przestaje być modny. Często jest kojarzony z wielkomiejskimi loftami i nowoczesnym wystrojem.

kuchnia w stylu industrialnym

Jednak w prawie każdym mieszkaniu możemy wprowadzić elementy stylu industrialnego. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią oryginalność i mieszanie różnych stylów. Jeśli nie chcecie tworzyć „przemysłowego” wnętrza, warto wykorzystać pewne charakterystyczne elementy i połączyć je z rustykalnym lub nawet klasycznym wystrojem. Świetnie będą też wyglądały jeśli chcemy urządzić mieszkanie w równie modnym stylu vintage.

styl industrialny i vintage

Nie zapominajmy też, że styl industrialny ma różne oblicza – ogólnie jest on inspirowany fabrycznymi wnętrzami, ale zupełnie inaczej wyglądały fabryki w XIX wieku i te w połowie XX. Dlatego na ścianach w stylu industrialnym równie dobrze może znaleźć się cegła, co beton.

wnętrze w stylu industrialnym - elementy

Jako oświetlenie doskonale sprawdzą się przemysłowe lampy. Te stylizowane na stare wyglądają naprawdę klasycznie, możemy też wybrać bardziej nowoczesne.

industrialna lampa

Jeśli mamy problem z rozprowadzeniem i ukryciem instalacji, możemy wyeksponować kable lub rury – i stworzyć z nich celowy element industrialnego wystroju.

industrialne mieszkanie

„Oswojony” styl industrialny w naszym wnętrzu pozwolą też wprowadzić czarne meble (np. z technorattanu), albo modernistyczne i proste.

czarne meblenowoczesne meble

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, interiordir.com, busydoor.com, auramas.com, interiordesign21014.com

Polecamy Ci również

Zobacz także