Styl w łazience

Nowoczesne łazienki pełnią rolę domowych łaźni, w których chcemy mieć najlepsze urządzenia wspomagające nienaganną higienę i dbałość o kondycję ciała. Taka rola łazienki zobowiązuje do nadania  jej odpowiedniej dekoracji.

Niewątpliwie łazienka stała jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, a współcześnie jest miejscem bardziej reprezentatywnym niż dawniej. Projektując nasze mieszkania i domy przeznaczmy na nią zdecydowanie większą powierzchnię i skrupulatnie planujemy każdy jej element, starannie dobierając wszystkie materiały, urządzenia czy akcesoria, zwracając uwagę na ich jakość, funkcjonalność i wzornictwo.

stylowa łazienka

W dobrym guście
Najmodniejszym materiałem na ściany i podłogi w łazienkach są gresy. Ich stonowane wzornictwo i kolorystyka nawiązują do kamieni naturalnych, a kolekcje Travertino czy Marmi Moderni mają różnorodne, wyraziste struktury i same w sobie stanowią istotny element dekoracyjny ścian i podłóg. 
Niezależnie od stylu wykończenia pomieszczenia, zadaniem współczesnych materiałów jest nie tylko ochrona przed wilgocią, ale przede wszystkim mają przyciągać uwagę i cieszyć nasze oczy. Nic więc dziwnego, że z roku na rok wzornictwo płytek gresowych lub ceramicznych staje coraz bardziej wyszukane, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych kolorów, struktur powierzchni i kształtów.

kolor płytekwzór na płytkachpłytki łazienkowe

Nowa Gala zgodnie z trendami oferuje płytki gładkie w kolekcji Stone Life, płytki o powierzchni strukturalnej w kolekcji Quarzite, płytki w kształcie prostokąta - 30 x 60 cm w kolekcji Orientale czy małe kwadraty 15 x 15 cm w kolekcji Sabbia. Geometryczne kształty przybierają również wzory na płytkach gresowych, mozaikach, ozdobnych  rozetach  i dekorach. Tradycyjne wzory wypierane są przez te, które zaskakują ciekawą i niebanalną formą.

kolor płytekwzór płytekpłytki łazienkowe 

 

Tu równie widoczne jest dążenie do maksymalnego uproszczenia kształtów i geometryzacja.I właśnie taka prosta, funkcjonalna forma dekoracji Nowa Gala, ograniczona do niezbędnego minimum jest najmodniejsza i stanowi najbardziej efektowne wykończenie wystroju łazienki.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Nowa Gala

Polecamy Ci również

Zobacz także