Stylowe grzejniki łazienkowe

Wystrój łazienki - podobnie jak obowiązujący wzorzec ubioru - dyktowany jest modą. A moda to zarówno klasyka jak i awangarda. Nie ma jednak żadnego problemu  ze zgraniem elementów wyposażenia, tak by tworzyły jedną całość. Do obowiązującego stylu dopasujemy bez trudu grzejniki.

grzejnik łazienkowyProjektowanie pomieszczeń sprowadza się do wyboru kolorystyki i elementów wypełniających wnętrze. Przytulną
i funkcjonalną łazienkę można urządzić według jednego z wiodących trendów aranżacyjnych: współczesnego albo klasycznego.

Klasyczna elegancja
Harmonia i symetria to cechy mody klasycznej. Chłodny wystrój podkreślają patynowane ściany i odpowiednio stylizowane meble. Najczęściej stosowane kolory to biały, szary, jasnozielony i granat, w połączeniu z barwą złota i mosiądzu. Odpowiednie do takiego wnętrza są meble ciemne lub malowane na biało, wykonane
z dużą dbałością o detal, przy użyciu szlachetnych materiałów takich jak np. kamień czy mosiądz.

grzejnik łazienkowy drabinkowy

Charakterystycznym akcentem klasycznego wystroju wnętrza są także duże lustra, ozdobione złoconymi ornamentami czy ramami. Projektując klasyczną łazienkę dobierajmy wszystkie dodatki, zgodnie z przyjętym kanonem - od mebli począwszy, a na kinkietach i mydelniczkach skończywszy. Właściwym wykończeniem łazienki w stylu klasycznym, będzie odpowiednio dopasowany grzejnik np. Skalar, marki Purmo. Model ten ma funkcjonalną i prostą konstrukcję – okrągłe, poziome kolektory zostały umieszczone na kolektorach pionowych. Grzejnik Skalar dostępny jest w 48 wersjach kolorystycznych.

grzejnik drabinkowySpokojny minimalizm
Uniwersalnym i bardzo popularnym trendem w aranżacji wnętrz jest minimalizm, który charakteryzuje się ascetyzmem formy i perfekcją wykonania. Jasne i przestronne wnętrza są oszczędnie wyposażone
w proste, funkcjonalne sprzęty w stonowanych kolorach. Proste meble wykonane są przy użyciu skromnej palety barw i materiałów. We wnętrzach stylizowanych na minimalizm dominuje jasne drewno, matowe szkło i aluminium.Wrażenie lekkości i przestrzeni we wnętrzu, uzyskujemy poprzez podwieszanie urządzeń i mebli do ścian.

grzejnik do wnętrz minimalistycznych

Wystrój minimalistycznej łazienki uzupełni właściwy grzejnik Labeo marki Purmo. Model wyróżnia się tym, że jego dwa pionowe kolektory położone są blisko siebie po jednej stronie (w zależności od potrzeb po lewej lub prawej), a od nich odchodzą proste, zgrupowane po dwa, kolektory poziome. Dzięki takiej konstrukcji grzejnik Labeo łączy w sobie ciekawe wzornictwo i funkcjonalność - pomiędzy poziome kolektory z łatwością można wsunąć np. wilgotny ręcznik.W minimalizmie obowiązuje również ograniczenie ilości przedmiotów w pomieszczeniu, w którym znajduje się to niezbędne.

stylowy grzejnikStyl nowoczesny – łazienka pełna barw
We współczesnej sztuce aranżacji wnętrz zdecydowane, czołowe miejsce zajmuje styl nowoczesny, dający nieograniczone możliwości kolorystyczne i materiałowe. To bardzo jasna, prosta forma stylizacji wnętrza, wykorzystująca we wnętrzach tworzywo sztuczne i metal w czystych barwach. W nowoczesnej łazience, duże kafle glazury i terakoty, układa się tak by powstały wyraźne, geometryczne podziały, w które można wkomponować meble i urządzenia sanitarne. Uzupełnieniem nowoczesnej łazienki będzie grzejnik o geometrycznym kształcie np. model Palia marki Purmo.W tym grzejniku dominują linie pionowe. Kolektory spływają w dół, ponieważ każda linia jest wygięta pod kątem prostym na innej wysokości. Dzięki wyszukanej, falistej formie grzejnik Palia dobrze prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu łazienki.

grzejnik nowoczesny

Nie bójmy się więc nawet poeksperymentować przy doborze detali i dodatków, podczas aranżacji wnętrza. Metodą prób i dbałości o szczegóły stworzymy wnętrze, takie jakie chcemy mieć.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także