Stylowe mieszkanie – jak je urządzić?

Mieszkań kupujemy obecnie coraz mniej, co nie znaczy jednak, że nie dbamy o jakość ich wykończenia.

Wręcz przeciwnie, ponieważ zakup nowych nieruchomości jest raczej trudny w obecnych czasach, to staramy się remontować
i wykańczać na wyższym poziomie już posiadane przez nas mieszkania. W ten sposób powstają więc stylowe pomieszczenia, których wykończeniem zajmują się prawdziwi profesjonaliści. O czym więc warto pamiętać?

Architekt wnętrz

Zdecydowanie najważniejszym elementem całego procesu stylowego wykańczania mieszkania powinna być co najmniej konsultacja z architektem wnętrz. Zazwyczaj prosta usługa kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, co nie jest wielkim wydatkiem biorąc pod uwagę koszt całego wykończenia naszego mieszkania. Jednak dla osób które naprawdę chcą stworzyć unikalne mieszkanie, którego pozazdroszczą im nie tylko sąsiedzi ale także być może zostanie umieszczone w profesjonalnych magazynach, jest zatrudnienie architekta wnętrz który zajmie się całą pracą – począwszy od konsultacji, poprzez stworzenie (we współpracy z nami!) projektu aż po nadzór nad jego realizacją. Koszt takiego procesu to zazwyczaj około kilku tysięcy złotych, jednak w ten sposób powstanie nasze, unikalne mieszkanie, które z pewnością zachwyci każdego gościa. Co ciekawe, zatrudnienie fachowca nie musi koniecznie wiązać się ze zdecydowanym wzrostem kosztu wykończenia mieszkania. Dzięki znajomości rynku oraz kontaktom zarówno prywatnym jak
i służbowym, architekt wnętrz jest w stanie znaleźć dla nas tańszych wykonawców, do których samodzielnie byśmy raczej nie dotarli, lub też wynegocjuje atrakcyjne rabaty, których sami również nie moglibyśmy uzyskać.

Atrakcyjne wyposażenie mieszkania

Podstawą stylowego mieszkania będą również wszystkie jego elementy. Dla wielu osób sposobem na wyróżnienie się jest chociażby designerskie AGD czy RTV, które w limitowanych seriach dostępne jest na rynku. W ten sposób możemy stać się na przykład właścicielem zielonej lodówki stylizowanej na latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, czy też kupimy nowoczesny amplituner wyglądający jak urządzenia radiowe produkowane blisko sto lat temu. Niewątpliwie unikalności naszemu mieszkaniu mogą dodać również dzieła sztuki. Gdy interesuje nas nowoczesne wykończenie wnętrz, to z pewnością znajdziemy idealnie pasujące obrazy czy rzeźby. Stawiając na starsze style, z pewnością dzięki pomocy dekoratorów znajdziemy obrazy czy grafiki idealnie pasujące do kupionych przez nas mebli.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: viewdeco.gr

Polecamy Ci również

Zobacz także