Sucha sauna w ogrodzie – zdrowie i uroda na co dzień

Sucha sauna w ogrodzie

Korzystanie z suchej sauny niesie wiele pozytywnych wrażeń oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Suche sauny domowe dostępne w ofercie sklepu internetowego https://homegarden.com.pl/sauna-sucha zostały zaprojektowane na wzór nowoczesnej sauny fińskiej. Przeznaczone do samodzielnego montażu stanowią świetny sposób na relaks, a ponadto wspomagają zdrowie i urodę.

Jak zbudowana jest sauna fińska?

Sauny fińskie zbudowane są z drewna świerku skandynawskiego. Składają się z kabiny z drzwiami i oknami z hartowanego szkła. W środku znajduje się podest, tradycyjne drewniane ławeczki i zagłówki, a cała kabina posiada własne oświetlenie. W skład wyposażenia sauny wchodzi elektryczny piec razem z estetyczną osłoną i kamieniami, ceber na wodę ze specjalną chochlą do polewania kamieni, higrometr do pomiaru wilgotności oraz klepsydra niezbędna do odmierzania czasu spędzonego w saunie. Zazwyczaj temperatura w saunie fińskiej wynosi od 80 do 120°C, natomiast wilgotność około 15%. Podczas jednego seansu w saunie wzrasta temperatura ciała, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym krew zaczyna krążyć szybciej, a serce pracuje szybciej. Ponadto nasz organizm wydziela więcej potu usuwając toksyny i inne produkty przemiany materii.

Działanie terapeutyczne sauny

Wystarczy kilka minut w saunie, aby poczuć się wspaniale, odzyskać energię i pozbyć się stresu. Sauna doskonale wpływa na układ krwionośny przyśpieszając krążenie krwi. Ponadto działa kojąco na nasz system nerwowy, a także stymuluje system odpornościowy. Dzięki temu lepiej radzimy sobie z przeziębieniami i wszelkimi infekcjami. Sauna pobudza układ krążenia, świetnie wpływa na procesy termoregulacji organizmu, a także poprawia kondycję skóry zmniejszając trądzik.

Sauna przydomowa – idealne miejsce relaksu dla domowników i gości

Sauny fińskie mogą mieć różne wymiary i kształty. Najbardziej popularne są klasyczne sauny kwadratowe, a także narożne. W zależności od wymiarów w saunie mogą jednocześnie przebywać dwie, trzy, a nawet osoby, choć istnieją również małe sauny jednoosobowe. W zależności od wielkości sauny dobiera się piec o odpowiedniej mocy, który zapewnia właściwą temperaturę w kabinie.

Sauna typu infrared – alternatywa dla sauny fińskiej

Innym, choć coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są nowoczesne sauny na podczerwień, tzw. infrared. To rodzaj sauny, która działa bez pary, za to w znacznie niższej temperaturze powietrza - do 60°C. Kabina sauny infrared zbudowana jest z jodły kanadyjskiej i można ją zamontować w dowolnym pomieszczeniu w domu. Sauna na podczerwień wyposażona jest w ceramiczne, kwarcowe, lub węglowe promienniki podczerwieni zabezpieczone kratownicami. Sauna działa przez 60 minut, a następnie wyłącza się. Posiada także automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. W skład wyposażenia wchodzą dwa panele sterujące umożliwiające zmianę parametrów pracy sauny w kabinie, a także oświetlenie wewnętrzne, jonizator powietrza oraz drzwi i okna wykonane z hartowanego szkła. Dodatkową atrakcję stanowi koloroterapia, czyli relaks za pomocą kolorów o różnej częstotliwości światła oraz radio multimedialne z głośnikami.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także